A jegybankelnök ünnepélyes eskütételét péntken délelőtt tartották a Sándor Palotában. A kinevezést Áder János köztársasági elnök nyújtotta át Matolcsy Györgynek. Az eseményen részt vett Orbán Viktor miniszterelnök és Latorcai János, az Országgyűlés KDNP-s alelnöke, valamint Nagy Márton, az MNB alelnöke, és Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke is.
Az MNB eddigi vezetőjét március 4-ei hatállyal hat évig terjedő időtartamra nevezte ki a köztársasági elnök. A jegybankról szóló törvény szerint az MNB elnökének megbízatása hat évre szól, és egy személy legfeljebb két alkalommal töltheti be a tisztséget.
Matolcsy György a héten az Országgyűlés Gazdasági bizottsága ülésén kifejtette: a jegybank az elmúlt hat évben képes volt mandátumai előírásait ellátni és hozzájárult egy kivételes növekedési fordulathoz. Azt mondta,
"azért kivételes ez a növekedés és a növekedési fordulat, ami valójában már 2012 második felétől bekövetkezett, mert ez egy egyensúlyőrző növekedés volt".
Kiemelte: Magyarország valamennyi makro- és mikrogazdasági mutatója kedvező képet mutat, ennek elérésében jelentős szerepet játszott az elmúlt években az MNB is.
A központi pénzintézet 2013-tól teljesítette három mandátumát,
- elérte az árstabilitást, amit az inflációnak a három százalék körüli, plusz-mínusz egy százalékpontos sávon belüli tartása jelentette,
- biztosította az ország pénzügyi stabilitását, és
- segítette a kormányt a gazdaságpolitikája megvalósításában - összegezte.
A gazdasági bizottság kormánypárti képviselői egyhangú támogatásával, 10 igen és 5 nem szavazat mellett támogatta Matolcsy György újbóli jelölését az MNB elnökévé.
A keddi, változatlanságot hozó kamatmeghatározó ülésen az is kiderült, hogy Matolcsy György az elemzők megfogalmazása szerint gazdaságtörténeti ciklust zár a napokban, hiszen
2013-as hivatalba lépése óta a mai napig nem hajtott végre kamatemelést.