Nyitókép: MTI/EPA/Griffith Csillagvizsgáló

Ilyen volt a betlehemi csillag a felhők fölött – fotó, videó

Infostart
2020. december 22. 12:49
Hétfő éjjel ismét megfigyelhető volt – Magyarországról csak lett volna, mert felhős volt az ég – az egykori betlehemi csillag jelensége.

Két óriásbolygó, a Jupiter és a Szaturnusz rendkívül közel volt egymáshoz az égbolton, mindösszesen 6 ívperces távolságban. Egy rosszabb szemű ember egy fénylő pontnak láthatta őket – fogalmazott korábban az InfoRádióban Boldog Ádám csillagász, megjegyezve, hogy a Krisztus születését megelőző héten, amikor szintén együttállás volt, picit távolabb látszottak, így ezúttal még látványosabb volt a betlehemi csillag jelensége.

Magyarországról azonban a felhők miatt az átlag megfigyelő számára nem látszott a csillagászati ritkaság. Volt azonban, aki drónt reptetett a felhők fölé, illetve külföldön is készültek fotók a jelenségről.

Legközelebb 60 év múlva várható, hogy két bolygó látszólag ilyen közel kerüljön egymáshoz.

Egy számítógépes programban könnyű megmutatni, mit láthattunk az égen:

Távcsövön keresztül mindez így nézett ki:

Fotón Romániából:

Tulajdonképpen ez látszott. Kinagyítva megfigyelhető a Jupiter a 4 holdjával és a Szaturnusz. Az előtérben egy hargitai fenyő ágai látszanak. Ez csak egy nem túl nagy objektívvel...

Közzétette: Fodor István2020. december 21., hétfő

Készült timelapse fotóösszeállítás is:

Novák Gábor drónt reptetett Dobogókőről – az eszköz 400 méternyi ködön átrepülve, körülbelül 1150 méter tengerszintfeletti magasságból többek között ezt a képet készítette

Volt élő közvetítés, a Google pedig tegnap animált logóval köszöntötte keresőoldalán a "nagy együttállást".