Nyitókép: Unsplash

Átmenetileg nem lehet látni, mennyit késnek a vonatok, leállt a Vonatinfó

Infostart
2025. június 21. 09:56
A MÁV már el is árulta, a szombat reggeltől érvényes leállásnak az egységesítés az oka, ami viszont időbe kerül.

Amint mindenkinek frissül a telefonján az applikáció, elérhetetlen lesz a Vonatinfó - vette észre Vitézy Dávid fővárosi önkormányzati képviselő (Podmaniczky Mozgalom) és közölte is a Facebookon.

A Vonatinfó a vonatok mozgásának követésére használatos alkalmazás, a térképes szolgáltatást a weben és MÁV-appban is ingyenesen lehet igénybe venni, vagyis lehetett edig. A felhasználókat automatikusan az Egységes Menetrend Magyarországon (EMMA) nevű utazástervezőre irányítja át a rendszer - írja összefoglalójában a 444.

A járatokat eddig színes pöttyök jelezték a térképeken. A vonatokat 5 percnél kevesebb késés esetén zöld, 6-14 perc közötti késés esetén sárga, 15-59 perc közötti késés esetén narancssárga, 60 percnél több késés esetén pedig piros szín jelölte. Az EMMA-ban a járatok nincsenek késésük alapján színezve.

Hegyi Zsolt MÁV-vezérigazgató néhány napja még a közösségi médiában ígérte meg, hogy a vonatkésések továbbra is követhetők lesznek.

Vitézy Dávid egyébként azt állítotja, a szakminiszter Lázár János adta utasításba az "eltüntetést".

Nem sokkal a Vonatinfó leállítása után a MÁV sajtóközleményt adott ki. Azt írták, az „elmúlt időszak több változása” is indokolttá teszi, hogy egységesítsék a térképeiket. A Vonatinfó és az EMIG weboldalai mostantól egységesen az EMMA-ra mutatnak. Azt ígérték, hamarosan új funkciót is kialakítanak a rendszerben, amivel az átszámozott vonatokat is követni lehet majd.