- A tanárok béremeléséért tüntetett több szervezet is Budapesten
- Már felső tagozatban is taníthatnak az alsós tanítók, az óvodában elég a középfokú végzettség
- 'Biztosra vehetik a tanárok' - Gulyás Gergely nagy bejelentést tett
- Horváth Péter az Arénában: a teljesítményértékelés hatására a tanári bérnek nem szabad csökkennie
Továbbra sem ismert pontosan, hogy egyes pedagógusok mekkora fizetést kapnak majd februárban. Szerdán Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral egyeztetett Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke és Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője, akik erről később közösen számoltak be.
Tájékoztatásuk szerint a kormány jelenleg még tárgyalja az előterjesztést; jelezték, hogy a beterjesztés alapján a köznevelés rendszere 340 milliárd forint pluszra számíthat a bérek kiegészítésre, a szakképzés pedig 64 milliárd többletet fog kapni. „Amiről jelenik meg jogszabály, de garantálni fogják, hogy eljut az intézményekhez” – jegyezte meg Nagy Erzsébet.
Az is kiderült, hogy a 340 milliárd forint társadalombiztosítási- és munkaadói járulékokkal együtt értendő. Mindez azt jelenti, hogy nagyjából
a tanárok – novemberi bérükhöz képest – 30 százalék körüli emelésre számíthatnak
– magyarázta Totyik Tamás.
Biztossá vált, hogy az iskolaigazgatóknak nem lesz beleszólásuk abba, hogy a tanárok milyen arányban részesülhetnek a fizetésemelésből, és néhány további részletkérdést is sikerült tisztázni. Például, hogy
a 2 és a 4 százalékos pluszjövedelem az alapbérhez számítódik, utóbbi a hiányszakmák, előbbi az egyetemi diplomák vagy mesterfokozatok után jár olyan tárgyaknál, amelyeket tanítanak.
Az új illetmények pontos összegéről január 30-án kapnak tájékoztatást a pedagógusok, a szakszervezetek pedig január 31-én ülnek ismét tárgyalóasztalhoz a kormánnyal.