Idén körülbelül 20 százalékkal több forrás áll rendelkezésre, mint tavaly – mondta az InfoRádiónak Verses István programvezető. A Tempus Közalapítvány munkatársa hozzátette: a szervezet tevékenységének köszönhetően 19 ezer fő nemzetközi tapasztalatszerzését tette lehetővé. A 2013-ban bevezetett Erasmus + már nem csak az egyetemistáknak, hanem közép-, általános iskolásoknak és óvodáknak is lehetőséget nyújt ideiglenes külföldi tartózkodásra. Utóbbiak tematikus programokon kapcsolódhanak bele az európai együttműködésekbe.
Az általános iskolákkal és gimnáziumokkal ellentétben a szakképzésben és az egyetemeknél a mobilitás és a külföldi tapasztalatszerzés kerül előtérbe. Előbbi tanulói munkahelyekre, tanműhelyekre juthatnak be a kezdeményezés segítségével.
Idén második alkalommal rendezik meg az Erasmus Napokat, melyhez 37 ország csatlakozott, hazánkban 21 városban várják az érdeklődőket. Az alulról jövő kezdeményezés segítségével személyes tapasztalatokon keresztül kaphatnak képet a programról.