A felmérés a Híd megrendelésére készült, az eredmény pedig azt tükrözi, hogy amennyiben a két szlovákiai magyar párt külön mérettetné meg magát, akkor a Hídra a dél-szlovákiai választók 27,9 százaléka, az MKP-ra pedig 17,4 százaléka adná a voksát. Amennyiben létrejönne a két párt közti összefogás, a magyarok lakta régióban együtt a voksok 34,5 százalékát tudhatnák magukénak.
A megkérdezettek fele egyet ért azzal, hogy a Híd és az MKP közös listát állítson, 40 százaléka nem örül ennek, minden tizedik válaszadó pedig döntésképtelennek bizonyult. A Híd szavazóinak 67,8 százaléka és az MKP választóinak is 68,5 százaléka támogatja a két párt közös indulását.
Mindkét politikai szubjektum táborában lennének azonban olyanok, akik közös lista esetén nem mennének szavazni, vagy inkább szlovák pártot választanának.
A legutóbb mért közvélemény-kutatások szerint egyik magyar párt sem éri el a parlamenti bejutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt. Azt viszont már sikerült elérniük, hogy tárgyalóasztalhoz ültek egymással, és kiterítették a kártyáikat, azaz megszabták azokat a feltétleket, melyek mentén hajlandóak lennének a szövetségkötésre.
A tárgyalások az egész nyári szünet alatt zajlanak.
A koalícióban való indulás esetén azonban nem 5, hanem 7 százalék szükséges a bejutáshoz. Bugár Béla szerint ezt nem lesz könnyű elérni. A Híd elnöke hangsúlyozta, hogy ha sikerül megegyezniük az MKP-val, akkor azonnal csináltatniuk kell egy közvélemény-kutatást, amelyben a koalíciójuk támogatottságát mérnék. Az MKP sajtóosztálya nyilatkozatban reagált a közvélemény-kutatásra. Azt írják, felmerül a kérdés, mennyire objektív egy felmérés, ha azt egy párt rendeli meg. "Ez a koalíció jelen pillanatban még csak egy elméleti konstrukció. Ha megkezdi működését, a róla kialakuló kép is bizonyosan árnyaltabb lesz" – áll a nyilatkozatban.
A felmérés során arra is rákérdeztek, melyik politikusnak kellene vezetnie a Híd és az MKP közös listáját. A kutatás eredménye szerint
Bugár Bélát látnák szívesen a lista élén a legtöbben.
Őt jelentős lemaradással követi Csáky Pál, az MKP korábbi európai parlamenti képviselője és Menyhárt József, az MKP elnöke.