Nyitókép: MTI/EPA/Nigel Roddis

Botrány a Glastonburyn: kitiltottak egy zenekart

Infostart / InfoRádió - Sárközi Mátyás (London)
2019. június 3. 19:22
Június 26-án kezdődik és négy napon át tart az angliai Glastonbury-ben Európa nagy nyári popzenei fesztiválja, ezúttal 2800 fellépővel, 79 színpadon. Ez az a fesztivál, amit sokszor elmos az eső, és a közönség immár sportot csinál abból, hogy a sárban fetreng. Az idei sztár Kylie Minogue lesz, de két fellépő együttes körül parázs vita támadt, és végül az egyik szerepeltetésétől el is tekintenek.

A Killdren nem léphet fel, de a Fat White Family nevű, héttagú együttes, amelynek az énekesei legutóbb pucérra vetkőztek a színpadon, széklettel kenték be magukat, majd egy levágott disznófejet hajítottak a közönség soraiba, ott lesz Glastonbury-ben, és újabb meghökkentő akciókra készül.

A Killdren és a Fat White Family egyaránt gyűlöli a konzervatív kormánypártot, a szavazóit és a vezetőit. A londoni Peckham munkásnegyedben összeállt Fat White Family punkrockot játszik és nyilatkozataival sokkolja a közvéleményt, ezzel is remélve hírneve növekedését. Margaret Thatcher halálakor az együttes vezetője, a félig algériai, félig angol Lias Saoudi így nyilatkozott: „Nem hazudok, rettentően örültünk a gyászhírnek, és

ha David Cameron miniszterelnök holnap autóbalesetben halna meg, innánk az örömére.”

Ennek ellenére ez az együttes felléphet a Glastonbury-fesztivál zárónapján. Nem így a Killdren, amelynek gyűlöletbeszéde kiverte a biztosítékot. Ugyanis azt nyilatkozta, hogy az előkelő származású és mindig hibátlanul túl elegáns konzervatív párti politikust, Jacob Rees-Moggot a hat gyermekével együtt kellene meggyilkolni - közölték is négynek a képét a honlapjukon - bosszúból, mert - állításuk szerint - „sok szegény gyerek jótékonysági ételosztóhelyekre szorul a nyári iskolai szünetben, Jemenben pedig angol gyártmányú bombákat dobnak a városokra”.

Három évvel ezelőtt, amikor a brit politikai arénában megkezdődtek a brexitviták, egy fanatikus fiatal meggyilkolta Jo Cox munkáspárti képviselőnőt. A Cox Alapítvány tiltakozott most a legelsők között az ellen, hogy a gyülöletkeltő Killdren felléphessen Glastonbury-ben.

A szólásszabadság nevében terjed a szabadosság a brit fiatalok között, és a durvaságig süllyed. Az emberek túlnyomó része tekinti ezt társadalmi problémának, csakúgy, mint a sűrűn előforduló késeléses gyilkosságokat, amelyeket általában fiatal drogbandák tagjai követnek el egymás ellen.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Glastonbury-botrány
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást