Egy friss amerikai kutatás szerint nincs statisztikai bizonyíték arra, hogy valóban védettséget adna az eredetileg bakteriális eredetű tuberkolózis elleni BCG védőoltás az új típusú koronavírus fertőzés ellen - írta a 444.hu. A lap szerint a dél-floridai, a louisville-i és a dél-illinois-i egyetemek kutatói a témában mostanában megjelent hét kutatás adatait vetették össze, és arra jutottak (.pdf), hogy ha csak a Covid-19 betegségnek tulajdonított, hivatalosan is megerősített megbetegedések és halálesetek adatait vizsgálják, az alapján még igaznak is tűnhet a feltételezés.
Amint azonban ezt összevetették az elvégzett tesztek számával is, már nem volt statisztikai bizonyíték arra, hogy a BCG-oltásnak bármilyen hatása lenne a járványra.
Vagyis az derült ki, hogy az egymillió lakosra vetített fertőzések és halálozások száma nem attól függ, hogy hol oltják a lakosságot BCG-vakcinával, hanem csak attól, hogy egy országban egymillió lakosra vetítve hány tesztet végeznek. Amiből az is következik, hogy a BCG-vel kötelezően oltó országokban a jelek szerint alacsony a tesztelési ráta, és csak az alacsony ismert esetszámból vonták le a téves következtetést, hogy ennek a BCG-oltáshoz lehet köze.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!