A NASA látványos műholdkép animációt készített, amelyen több hónap adatait összefűzve követhető az ausztrál bozóttüzek keltette füstfelhő terjedése. A füstfelhő nagyjából 1 perc után kezd látványos lenni, másféltől pedig rádöbbenhetünk, mennyire drámai események folytak a déli kontinensen a közelmúltban - osztotta meg Facebook oldalán az Országos Meteorológiai szolgálat.
Az OMSZ szerint kompozit műholdképekből készült az animáció, amelyek több különböző hullámhosszú sugárzás detektálásával, és megfelelő vegyítésével állnak elő. A látványos, valóban lángokra emlékeztető színezés tehát nem az, amit a műholdról lenézve látnánk, hanem utólagos feldolgozás eredménye. A valóságon viszont ez mit sem változtat: hatalmas mennyiségű szennyezőanyag jutott a levegőbe, úgy Dél-Amerika, mint Afrika, vagy éppen az Antarktisz fölé.
Az animáción egyébként az erdő- és bozóttüzek okozta füst mellett a szaharai por, a hurrikánok és tájfunok vándorlása mellett az északi kontinens ipari központjaiból a légkörbe kerülő aeroszolok útja is látványos.