Nyitókép: MTI/AP/Hamish Blair

Novak Djokovic nem lesz olimpiai bajnok

2021. július 30. 12:01
Meglepetésre kikapott a német Alexander Zverevtől a férfi tenisztorna elődöntőjében.

A szerb Novak Djokovic 6:1, 3:6, 1:6-ra kikapott a német Alexander Zverevtől a tokiói olimpia férfi egyes tenisztornájának elődöntőjében, így már biztos, hogy nem nyeri meg pályafutása során először az olimpiai aranyérmet - úgy, hogy idén valamennyi Grand Slamen diadalmaskodott, így közel állt a Golden Slamhez.

A 24 éves német játékos - aki tavaly döntőt játszott az amerikai nyílt bajnokságon - az első szettet simán elveszítette a szerb ellen, aki a második felvonásban 3:2-nél brékelőnybe került. Zverev ezt követően sorozatban nyolc játék megnyerésével alapozta meg 125 perces sikerét.

Djokovic legutóbb a római salakpályás torna döntőjében kapott ki, azóta sorozatban 22 mérkőzésen nyert. Idén ez mindössze a negyedik veresége volt a szerb világsztárnak.

Zverev ellenfele az orosz Karen Hacsanov lesz a vasárnapi fináléban.