Döntetlen után szétlövésben kikapott a női vízilabda-válogatott, s az amerikaiakkal játszik majd

2024. augusztus 4. 14:00
A magyar női vízilabda-válogatott 9-9-es döntetlent játszott az ausztrálokkal, majd elveszítette a szétlövést, a hivatalos végeredmény 14-12 az ausztráloknak. A magyarok következő ellenfele, a négy közé jutásért, az Egyesült Államok csapata lesz.

A női pólósoknál a vasárnap a csoportmérkőzések utolsó napja. Az már biztos, hogy a B-csoportban a spanyolok végeznek az első helyen, az amerikaiak pedig a másodikon. A harmadik-negyedik-ötödik helyért még csata folyik, a franciák, az olaszok és a görög érdekeltek, 15.35-kor kezdődik az Olaszország–Spanyolország, 20.05-kor pedig a Franciaország–Görögország találkozó. Ezek, természetesen, csak amiatt fontosak, hogy kit kap majd a magyar csapat, ha a rendes játékidőben legyőzi az ausztrálokat.

Ha nem győzi le, hangsúlyozottan a rendes játékidőben, mert ötméteresekkel nem elég (ha csak nem tesznek csodát 18.30-tól a kanadaiak a hollandok ellen, de erre kevés az esély), akkor az Egyesült Államok ellen kell vízbe szállni, már az elődöntőért.

Az ausztrálok vezetik a csoportunkat, nyolc pontjuk van. A hollandoknak hét, a magyar válogatottnak hat.

Garda Krisztina szerezte a mérkőzést első gólját, szép lövéssel, 1-0 Magyarország javára.

Parkes Rebecca lőtt az első magyar emberelőny végén, a kapu fölé. Eltelt az első fele a negyednek, kihagyott helyzetek mindkét oldalon. Vagy éppen jó védés, mint Magyari Aldáé.

Gabriella Palm is védett, Vályi Vanda lövésénél. Hat perc telt el.

Az első ausztrál emberelőnyből Zoe Arancini kiegyenlített, 1-1.

Garda Krisztina kapufája lezárta az első negyedet.

Horváth Brigitta lövését védte Palm, emberelőnyben volt a magyar csapat. Még egy főr kimaradt, Garda Krisztina hasba lőtte az ausztrál kapust.

A másik oldalon Keesja Gofers akciógólt lőtt, 1-2.

Vályi Vanda kihasználta az előnyt, 2-2.

Ismét vezetést szereztek az ausztrálok, akcióból lőtt Charlize Andrews, 2-3. A 6. perc kezdődött a második negyedben.

Emberelőnyben Keszthelyi Rita okosan nem lőtt, hanem passzolt, Vályi Vanda ötméterest harcolt ki. Keszthelyi belőtte, 3-3.

Vége a második negyednek is, 3-3 az állás.

Abby Andrews akciógóljával kezdték az ausztrálok a mérkőzés második felét, előtte lövés nélkül ért véget egy magyar akció.

Emberelőnyt kaptunk, Rybanska Natasa belőtte, 4-4. Válaszoltak, ugyancsak fórból az ausztrálok, Elle Armit révén, 4-5.

Sajnos, egymás után két magyar emberelőny is kimaradt, továbbra is vezetnek az ausztrálok.

Ráadásul most már kettővel, s ugyebár a döntetlen, illetve az azt követő szétlövés nem jó a magyar csapatnak. Alice Williams növelte az előnyt a harmadik negyed felénél. A hátralévő 12 percet három góllal kellene megnyerni, 4-6.

Szilágyi Dorottya emberelőnyből szépített, 5-6.

Újra magyar lövés zárta a negyedet, de vezetnek eggyel az ausztrálok az utolsó negyed előtt.

Keszthelyi Rita megérezte, hogy lövőhelyzetben van, be is lőtte, 6-6.

Alice Williams gyönyörű gólt ejtett, vagy nyolc méterről, 6-7.

Az ellenakciót elrontotta a magyar csapat, majd emberhátrányba került, s Alice Williams ezt is belőtte, 6-8.

Most akkor megint igaz: három góllal kellene megnyerni a hátralévő szakaszt. Szilágyi Dorottya ebből egyet megoldott, 7-8.

Alice Williams ötméterest lőhetett, ebben a negyedben már a harmadik találatát érte el, 7-9.

Parkes Rebecca, óriási helyzetben, a lécre lőtte a labdát.

Szilágyi Dorottya ötöst harcolt ki megúszásával, Keszthelyi Rita belőtte, 8-9.

Időkérés után magyar akció, Leimeter Dóra kivárta a legjobb pillanatot, 9-9.

Döntetlenre végződött a mérkőzés rendes játékideje. Az új szabályok szerint jön az ötméterespárbaj.

A szétlövésben: Arancini belőtte, Keszthelyi Rita is. Abby Andrews belőtte, Garda Krisztina is, noha közben kapust cseréltek az ausztrálok, Genevieve Longman állt be. Kearns sem hibázott, Faragó Kamilla kapufát lőtt. Williams és Szilágyi Dorottya is gólt lőtt. Halligan volt az utolsó holland lövő, bevágta.

Az ausztrálok a hollandok után a magyarokat is legyőzték szétlövésben, tegyük hozzá, a folytatás szempontjából nem valószínű, hogy ennek jelentősége van. Ha a hollandok megverik a kanadaiakat, mindenképpen harmadik lett volna a magyar csapat. Így már biztosan az.

A csoportot az ausztrálok nyerték, a hollandok és a magyarok előtt.