Hőségriadót rendelt el a hétvégi Forma-1-es Osztrák Nagydíjra a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA). Az idei szezonban először kellett ilyen intézkedést foganatosítani. Az ausztriai lesz a szezon nyolcadik futama.
Rui Marques versenyigazgató szerint a hivatalos meteorológiai szolgálat 31 Celsius-fok feletti hőmérsékletet jósol, ezért került sor erre a lépésre.
A szabály életbe léptetése azt jelenti, hogy a pilóták hűtőmellényt viselhetnek – és az ennek működtetéséhez szükséges berendezést el kell helyezni a versenygépben – vagy ha erről lemondanak, plusz ballasztsúlyt kell tenniük az autójukba.
Ezzel együtt növelik az edzéseken és a versenyen az autók minimumtömegének értékét.