Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Paralimpia 2024 - Wermeser kilencedik, Fonyódi 13.

Infostart / MTI
2024. szeptember 4. 17:07
A kerékpáros Wermeser Zsombor a kilencedik helyen végzett a C5-ös kategória országúti egyéni időfutamában, míg a Grade V-ben érdekelt díjlovagló Fonyódi Ildikó a 13. lett a kvalifikációban, ezzel nem jutott tovább a döntőbe.

A 45 éves Fonyódi - aki húsz év után az első magyar ebben a sportágban a játékokon - a Versailles-i Kastélynál kialakított pályán versenyzett a 18 éves holland fedezőmén, Bojengel nyergében. A magyar sportoló 2019-ig díjlovas volt, majd egy betegségből felgyógyulva váltott a para szakágra.

Fonyódi szerdán 67,769 pontot kapott a gyakorlatára, ezzel a 13. helyet szerezte meg a 17 fős mezőnyben. A legjobb nyolc mutathatja be a kűrjét szombaton - ezzel együtt az alapverseny dobogósai is kaptak érmet -, a továbbjutáshoz legalább 69,026 pontra volt szükség.

Wermeser Zsombornak az egyik lába születési rendellenesség miatt nem teljesen ép, de korábban épek között is indult és büszke arra, hogy az U23-as országos bajnokságokon Valter Attilával és Peák Barnabással is egy dobogón állhatott. Párizsban eddig két pálya számot teljesített, a szerdai volt az első országúti versenye. A 14,2 kilométert 38:42.80 perc alatt tekerte le, ez a kilencedik helyhez volt elegendő.

"Nagyon nehéz volt, technikás és gyors volt a pálya, az erőbeosztásra is rettentően oda kellett figyelni. Szerintem jól sikerült, a többiek azt mondták, a síkon kaphattam sokat, bár én is gyorsan mentem, ezek szerint a többiek gyorsabban" – értékelt a vegyes zónában a magyar kerékpáros, aki kiemelte, hogy borzasztó erős volt a mezőny, a legtöbb versenyzőnek ráadásul az országút a hazai terep.

Wermeser számára még az országúti mezőnyverseny van hátra, azt pénteken rendezik.