Nyitókép: MTI/AP/Thanászisz Sztavrakisz

Guardiola Manchester Cityje nyerte a tizenegyespárbajt

2023. augusztus 16. 21:02
Tizenegyespárbajban a Manchester City nyerte meg az UEFA Szuperkupát. A Sevilla elleni mérkőzés 1-1-re végződött, majd a szétlövésben az első kilenc játékos közül senki sem hibázott. Gudelj, a Sevilla szerb védője azonban a lécre vágta a labdát – a BL győztese nyerte meg a trófeát.

A pireuszi Karaiszkakisz Stadionban játszik egymással az UEFA Szuperkupáért a Bajnokok Ligája-győztes Manchester City és az Európa-ligát védő Sevilla. Amennyiben döntetlenre állnak majd a rendes játékidő végén, tizenegyesek döntenek, nincsen hosszabbítás.

A két kezdőcsapat. Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Gvardiol, Aké – Rodrigo, Kovacic – Palmer, Foden, Grealish – Haaland. Sevilla: Bunu – Jesus Navas, Badé, Gudelj, Acuna – Jordán, Rakitic, Ó. Torres – Ocampos, En-Nesziri, Lamela

Az argentin Erik Lamela engedte el az első lövést, nem volt igazán veszélyes. Kapcsolt a City is, Palmer lövéssel, Aké fejessel veszélyeztetett.

Támadásban a City, Jack Grealish a balszélső helyéről cselezett befelé, majd lőtt, Bunu védett.

Ivószünetet tartottak a pályán, magas a páratartalom, napközben 37 fok is volt Pireuszban, most már „csak” 28 fok van. A játék ritmusán érezhető, hogy nem könnyű futni.

Szinte a semmiből vezetést szerzett a Sevilla. A 28. percben Acuna beeadása után En-Nesziri túlugrotta Akét és Gvardiolt, s a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát, 0-1.

Kis Sevilla helyzet következett: Lamela lőtt egy védővel a nyakán, a kapu mellé.

A 33. percben Badé lerántotta a kiugrani készülő Haalandot. Kapott egy sárgát, s még olcsón megúszta a Sevilla. Foden harmincméterről kapura lőtt, Jordan fejjel mentett, s utána ápolni kellett.

A City fölényben játszott a következő tíz percben helyzet nélkül.

A 42. percben Bunu nagyon magabiztosan öklözte ki egy beadás után a labdát.

A félidő hosszabbításában Haaland középen jó helyzetben maradt le Foden labdájáról.

Vége az első félidőnek, vezet a Sevilla.

A Sevilla jobban bírja a hőséget. Ugyanakkor a City nagy labdabirtoklási fölényben játszik. Miként az első félidőben is.

Az 50. percben Éderson lehet, hogy meccslabdát fogott. Ocampos végigrohant a bal oldalon, pontosan centerezett, en-Nesziri azonban gyengén lőtt, illetve ne vegyük el a brazil kapus érdemét, nagyot védett.

Az 54. percben a brazil kapus védett, Jordán szabadrúgása után.

A 64. percben Rodri beadása után a labda Erling Haalandnak hosszú volt, Cole Palmer ellenben hat méterről a hálóba fejelt, 1-1.

Egy perccel később en-Nesziri újra ziccerbe került, Éderson újra hatalmasat védett.

Bunu is csillogott: Palmer tekerését kiütötte.

Ebben a játékrészben is tartanak ivőszünetet.

A City labdabirtoklási fölénye többra is nagy, 70 százalék fölötti.

Erósített az angol bajnok, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Egy megpattanó labdába Bunu bele tudott kapni.

Mind a két csapat aktív, nem lesz 2x15 perc hosszabbítás, ha döntetlen a vége, azonnal jönnek a tizenegyesek.

Kovacic középről lőtt, tőle szokatlanul nem elég nagy erővel. Aké a 90. percben lefejelte a földre a labdát, befért volna a léc alá, ha nincs ott Bunu keze.

Érdekes cserék a Sevillánál, két gólerős játékos nem kell a tizenegyesekre, Lamela és en-Nesziri is lement. Suso és Rafa Mir a pályán.

Vége, tizenegyesek döntenek a 2023-as UEFA Szuperkupa-mérkőzésen.

Walker nem lőtte jól, de besurrant a labdája, 5-4

Gudeljnek muszáj lett volna belőni a folytatáshoz, de a lécre vágta, maradt az 5-4