Nyitókép: MTI/EPA-EFE/Alejandro Garcia

Nem nyert a Barcelona, nehéz helyzetbe került

Infostart
2022. október 12. 21:00
Izgalmas, eseménygazdag mérkőzésen 3-3-s döntetlent játszott a Barcelona és az Inter, A csoportból a Bayern továbbjutott, s az Inter is továbbjut, ha megveri otthon a Viktoria Plzent.

(A mérkőzéseket élőben tudósítottuk - ez a cikk második felében visszaolvasható.)

Az FC Barcelona Robert Lewandowski két góljának is köszönhetően megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután a csoportkör negyedik fordulójának szerdai játéknapján hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott az olasz Internazionaléval.

Az első játékrészben a Barcelona volt a kezdeményezőbb, az első igazán nagy helyzetet mégis a vendég olaszok alakították ki, amikor egy szabadrúgás után Edin Dzeko a keresztlécet találta el. A hazai mezőnyfölény a 40. percben érett góllá, amikor a francia Ousmane Dembélé egy szép támadás végén közvetlen közelről talált a kapuba.

A szünet után Nicolo Barella találatával szinte azonnal egyenlített az Inter, majd Lautaro Martinez kétkapufás góljával megfordította a találkozót. A kiesés szélére sodródott katalánok kitartóan támadtak az egyenlítésért, amely a lengyel Lewandowski 15 méteres lövésével a hajrában össze is jött. Ezzel azonban még nem volt végük a fordulatoknak: előbb a német válogatott Robin Gosens utolsó előtti percben esett találatával úgy tűnt, az Inter kiejti a Barcát, ám Lewandowski második góljával ettől egyelőre megmenekültek a spanyolok.

A Barcelona és az Inter is a Bayern Münchennel és a Viktoria Plzennel találkozik a hátralévő két fordulóban, és a katalánok csak akkor juthatnak tovább, ha legalább négy ponttal többet szereznek, mint a milánóiak.

A négyes másik mérkőzésén a Bayern München egy félidő alatt eldöntötte a cseh Viktoria Plzen elleni idegenbeli összecsapást, sikerével pedig bejutott a 16 közé.

Az A csoportban a Liverpool kiütéses, 7-1-es győzelmet aratott a skót Rangers otthonában úgy, hogy a 68. percben becserélt egyiptomi Mohamed Szalah a 76. és a 81. perc között a BL-történetének leggyorsabb mesterhármasát érte el.

Az élő tudósítás

BARCELONA–INTERNAZIONALE 0-0: Raphinha, Lewandowski és Dembélé alkotja a katalánok támadótrióját.

VIKTORIA PLZEN–BAYERN MÜNCHEN 0-1: Sadio Mané máris szétzúzta a csehek álmait, nem fogják kapott gól nélkül kibekkelni a mérkőzést.

BAYER LEVERKUSEN–FC PORTO 0-1: Galeno szerezte a portugálok gólját.

VIKTORIA PLZEN–BAYERN MÜNCHEN 0-2: Thomas Müller növelte a bajorok előnyét.

Thomas Müller, a Bayern München játékosa (k) gólt lő a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, a D csoport negyedik fordulójában játszott Viktoria Plzen - Bayern München mérkőzésen Plzenben 2022. október 12-én. MTI/EPA/Martin Divisek

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-0: Scott Arfield 16 méteres lövéssel bevette Alisson kapuját. Ez a skótok első gólja a mostani sorozatban, sőt, 12 év után szereztek ismét gólt a „királykategóriában”

TOTTENHAM FC–EINTRACHT FRANKFURT 0-1: Egyelőre nincs jó napja az angoloknak, Kamada góljával vezet az Eintracht.

TOTTENHAM FC–EINTRACHT FRANKFURT 1-1: Szon Heung Min máris kiegyenlített.

SPORTING CP–OLYMPPIQUE MARSEILLE 0-1: Guendouzi tizenegyesből vezetést szerzett, ráadásul a portugálok a szabálytalanság miatt tíz fősre fogyatkoztak.

TOTTENHAM FC–EINTRACHT FRANKFURT 2-1: Harry Kane tizenegyeséből fordított a Spurs.

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-1: A harcos Firmino közeli fejessel kiegyenlített.

Robert Firmino egyenlítő gólja. Fotó: REUTERS/Russell Cheyne

VIKTORIA PLZEN–BAYERN MÜNCHEN 0-3: A Bayern gólcsúcsra megy, Leon Goretzka is rúgott egyet.

SPORTING CP–OLYMPPIQUE MARSEILLE 0-2: Az OM kihasználja az emberelőnyt, Alexis Sánchez is szerzett egy gólt.

VIKTORIA PLZEN–BAYERN MÜNCHEN 0-4: Goretzka még egyszer, már négynél jár a Bayern.

TOTTENHAM FC–EINTRACHT FRANKFURT 3-1: Szon Heung Min fontos gólt szerzett.

FC BARCELONA–FC INTERNAZIONALE 1-0: A 40. percben Sergi Roberto labdáját Ousmane Dembélé a kapuba küldte.

FC BARCELONA–FC INTERNAZIONALE 1-1: Barella révén kiegyenlített az Inter. Piqué hibázott a gól előtt.

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-2: Joe Gomez kiváló beadása után „Bob” Firmino a kapus lába között a kapuba küldte a labdát.

BAYER LEVERKUSEN–FC PORTO 0-2: A németek kihagytak egy büntetőt, szereztek egy érvénytelen gólt, majd ítéltek ellenük egy büntetőt, amit Taremi gólra váltott.

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-3: Firmino látványos passzát követően Darwin Núnez szerzett gólt.

FC BARCELONA–FC INTERNAZIONALE 1-2: Lautaro Martínez vezetést szerzett a Camp Nouban!

BAYER LEVERKUSEN–FC PORTO 0-3: Taremi értékesített még egy tizenegyest.

VIKTORIA PLZEN–BAYERN MÜNCHEN 1-4: Nagyon visszavett a Bayern, szépítettek a csehek.

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-4: Mo Szalah beállt és Jota passzából szerzett egy gólt.

VIKTORIA PLZEN–BAYERN MÜNCHEN 2-4: Kliment még egy kicsit faragott a hátrányból.

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-5: Nem úgy indult ez a mérkőzés, hogy a Liverpool kiütéssel nyer. Mo Szalah meglőtte a második gólját.

BARCELONA–INTERNAZIONALE 2-2: Lewandowski lövése megpattant egy olasz védőn, Bastonin, legalább az egyenlítés megvan a katalánoknak.

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-6: Szalah a 68. percben állt be, s mesterhármasig jutott. Kétszer a még nála is kevesebbet játszó Diogo Jota szolgálta ki.

BARCELONA–INTERNAZIONALE 2-3: Onana, Lautaro Martínez, Gosens, három húzásból egy kontra – a harmadik Inter-gólt hozta.

BARCELONA–INTERNAZIONALE 3-3: Eric Garcia felívelését Lewandowski a 92. percben a hálóba fejelte.

RANGERS FC–LIVERPOOL FC 1-7: Elliott is szerzett egy gólt, egy félidőn át a régi Liverpoolt láthattuk.

TOTTENHAM FC–EINTRACHT FRANKFURT 3-2: Alidou szépített, majd Harry Kane kihagyott egy büntetőt.

Labdarúgó Bajnokok ligája, csoportkör, 4. forduló.

A csoport: Napoli–AFC Ajax 4-2, Rangers–Liverpool 1-7. Az állás: 1. Napoli 12 pont, 2. Liverpool 9, 3. Ajax 3, 4. Rangers 0.

B csoport: Atlético Madrid–FC Bruges 0-0, Bayer Leverkusen–FC Porto 0-3. Az állás: 1. FC Bruges 10 pont, 2. FC Porto 6, 3. Atlético Madrid 4, 4. Bayer Leverkusen 3.

C csoport: Viktoria Plzen–Bayern München 2-4, Barcelona–Internazionale 3-3. Az állás: 1. Bayern 12 pont, 2. Internazionale 7, 3. Barcelona 4, 4. Viktoria Plzen 0.

D csoport: Sporting CP–Olympique Marseille 0-2, Tottenham–Eintracht Frankfurt 3-2. Az állás: 1. Tottenham 7 pont, Olympique Marseille 6, 3. Sporting CP 6, 4. Eintracht Frankfurt 4.