Nyitókép: joruba/Getty Images

Magabiztos FTC-győzelem

Infostart / MTI
2022. március 30. 21:09
Az FTC háromgólos győzelmet aratott szerdán a Novi Beograd vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek 11. fordulójában.

A két együttes egymás elleni korábbi csoportmeccsét novemberben 11-10-re nyerte az előző idényben döntős Ferencváros.

A magyar csapat ezúttal az első negyed második felében három góllal elhúzott, és a megszerzett előnyével a folytatásban jól gazdálkodott. Annál is inkább, mert az egyetlen vendégtalálatot hozó második szakasz után a harmadik elején öt gólra nőtt a különbség (3-8). Innen a hazai csapat többször is visszazárkózott kettőre, de aztán rendszerint megint nőtt a különbség, ami a végére három találatnyi lett.

A zöld-fehérek 11 mérkőzés után az ötödik helyen állnak, ugyanúgy 19 pontjuk van, mint a negyedik Olympiakosznak, és legközelebb éppen a görög együttes otthonába látogatnak jövő szombaton.

A két nyolccsapatos csoportból az első négy-négy helyezett jut a sorozat belgrádi nyolcas döntőjébe, ugyanakkor a házigazda Novi Beograd helye garantált a végjátékban.