Ádámfi Attila szerint Budapestnek igen komoly vetélytársakkal kell megküzdenie a rendezési jog megszerzéséért.
„Méretükben ezek a városok nem összehasonlíthatók Budapesttel és ez nagyon sok mindent meghatároz. Infrastrukturálisan nagyon sok előnyt ad a másik két városnak. De figyelembe kell venni, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság éppen egy nagy reformcsomag közepén van, ami azt szeretné biztosítani, hogy a nagyvárosoknál kisebb, közepes, Budapest-méretű város is rendezhessen olimpiát.”
Párizs és Los Angeles pályázatában igen eltérőek a legerősebb elemek - tette hozzá a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség főigazgatója.
„Párizs tömegközlekedése nagyon fejlett, ami az amerikai kultúrából adódóan Los Angelesszel szemben nagy előny. Másik jelentős különbség, hogy Párizs a korábbi sikertelen pályázatok alapján azt a tanulságot vonta le, hogy nem politikusokkal, hanem sportolókkal irányítják a pályázatot. A legmagasabb szinten, a szervező bizottság elnöki pozícióit is volt sportolók töltik be, van egy sportolói bizottság, ami jelentős szerepet vállal a pályázati anyag formálásában. Los Angelesben az infrastruktúra, az úthálózat, a létesítmények vannak nagyon magas szinten. Holnap meg tudná rendezni az olimpiát, hiszen a profi ligáknak köszönhetően napi szinten bonyolítanak le nagyobb nézőszámot jelentő sportrendezvényeket, mint az olimpia bizonyos sportágai.”
A témáról részletesebben az InfoRádió péntek este fél nyolc után kezdődő Ötkarika című magazinműsorában hallhatnak.