A Testnevelési Egyetem a rendszerváltozás óta kimaradt mindennemű fejlesztésből. Ebből adódóan mára végképp elkerülhetetlenné vált az egyetem létesítmény-rendszerének modernizálása – mondta el az InfoRádiónak a Mocsai Lajos.
A Testnevelési Egyetem rektora beszámolt arról, hogy a megkezdett modernizálás két fő ponton zajlik. Egyfelől elindult a tartalmi megújulás az önállósulás után a teljes curriculum: a tantervek, a minta tantervek elkészítésével és az új szakrend 2017-ben való bevezetésével. Emellett új létesítményekre is szükség van, hiszen 19. századbeli, rendkívül rossz állapotban lévő sportfelületekkel rendelkeznek.
„E téren első lépés a Sportkórház 12 éve bezárt Alkotás úti épületének főépületté való belső építészeti engedélyeztetése. Várhatóan januártól megkezdődik ennek a mínusz két szinttől a felső tetőszint befejezéséig való belső építészeti munkálata. Ezután ide át tudjuk költöztetni néhány kutatóépületünket, tanszékünket, gazdasági vezetésünket és egyéb vezetési központunkat” - ismertette a terveket az intézményvezető.
Ezek után következik a második lépcsőfok, amelynek során előreláthatólag közel egy időben az egyetem sportfelületei – főként az Alkotás utcai centrum, illetve a Csörsz utcai pálya - újulnak meg. Az engedélyeztetési terv és a végleges tervdokumetáció elkészítése a következő hetekben, hónapokban zajlik.
Az „első kapavágás” tehát a belsőépítészeti munkálatokkal már decemberben megtörténik. 2018-ban pedig szeretnék átadni az immár nemzetközi színvonalú sportági gyakorlófelületeinket – hangsúlyozta a rektor.
Azt is jelezte, hogy a beruházássorozat első ütemének költségei 40 milliárd forint körül alakulnak.
„Az építkezés különleges, bravúros lesz, hiszen megpróbáljuk összekötni az itt lévő kerületeket a sportfelületeinkkel és lehetőséget adunk az embereknek a sportolásra. Másrészt a 2017-ben induló új oktatási rendünkben kiemelkedő szerepet kapott és visszaállított szakedzői diplomás képzésünk és a mesterkurzusaink várhatóan végre olyan méltó környezetbe kerülnek, ahol már tudjuk fogadni az egyre több külföldi érdeklődőt is. Most ez lehetetlen” - mutatott rá Mocsai Lajos.
A rektor azt is hangsúlyozta, hogy az építkezés valójában együtt szolgálja a városkép kialakítását, az életminőség fejlesztését és magának az egyetemnek a megújulását.
Egy olyan campus várost alakítunk ki, amely nemcsak a diákoké, hanem az itt élő lakosságot is szolgálja majd – mondta Mocsai Lajos.