Az érzékek harmóniájára törekvő fesztiválon a közönség a fellépő művészeket eddig talán nem annyira ismert oldalairól is megismerheti a koncertek előtti beszélgetések segítségével. Kiderül, hogy Ian Bostridge például a történelemtudományok doktora, hogy François Leleux kitűnően ért a borokhoz, és hogy Rudolf Taschner matematikus a zenei kompozíciók és a véletlenek összefüggéseit kutatja.
Ottensamer és Sérafimova koncertje után az első hétvége a balkáni és roma zenére fókuszál, a szerb fenegyerek Magnifico, Titi Robin és az Original Kocani Orkestar lép fel a kastélykert üvegházában; az Orangerie-ben a Gault Millau védnöksége alatt osztrák, magyar és szlovén sztárséfek kínálják ínycsiklandozó tradicionális ételeiket és forradalmi új kreációikat.
A hét eleje ismét a klasszikusokról szól: Mozarttól Poulenc-ig kalandozunk Lonquich és Leleux kalauzolásában, Schubert Téli utazás című dalciklusával egy kicsit visszavonulhatunk Ian Bostridgeelőadásában, hogy felkészülhessünk a kameruni jazz legenda, a fúziós jazz egyik legjelesebb képviselőjének Manu Dibango és a Soul Makossa Gang virtuóz előadására.
A fesztivál utolsó napján, szeptember 16-án, minden a négyes szám körül forog a vonósnégyes maratonon. Az Ensemble Quator Ebène, a Schumann Quartett, a Quartett plus 1 és a Phoen Saxophon Quartett töltik meg az Esterházy-kastély minden termét, a borospincéktől a hercegnék szalonjáig.