A londoni The Independent által úttörőnek nevezett kísérlet komoly előrelépést jelent az immár bevethető és sorozatban is gyártható lézerfegyverek megalkotásában. A Farkaskutya (Wolfhound) páncélozott járműre telepített új energiafegyver a csapatok vagy értékes katonai, illetve polgári létesítmények közvetlen légvédelmére szolgál.
A brit védelmi minisztérium szerint az új hadieszköz számos előnye közül a legkiemelkedőbb az, hogy szinte kifogyhatatlan. A fegyverpróbákat vezető Mattew Anderson arról számolt be, hogy különböző távolságokban, eltérő magasságokban és sebességgel repülő drónok ellen próbálták ki az új elhárító rendszert. Mint mondta, a próbalövészetekben az volt a közös, hogy a támadó robotok minden alkalommal rendkívül gyorsan megsemmisültek.
Stephen Waller, a Védelmi Beszerzési Ügynökség egyik vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy a drónok megjelenése olyan új kihívást jelent, amelyre egy modern hadseregnek mindenképpen fel kell készülnie. Ám a viszonylag olcsón és nagy tömegben gyártható csapásmérő robotok elhárítását nem lehet a jelenleg rendszerben lévő, légvédelmi rakétákkal megoldani, mivel azok aránytalanul drágák, a gyártásuk pedig hosszadalmas. Olyan fegyverre van szükség, amely még a drónoknál is alacsonyabb költségű és korlátlan kapacitással rendelkezik. Erre a nagy energiájú sugárfegyverek a legmegfelelőbbek.
Ugyanakkor a londoni katonai és politikai vezetés komolyan aggódik egy Oroszországgal való közvetlen konfliktus miatt. Bár ennek valószínűsége a brit vezérkar főnöke szerint rendkívül csekély, mégsem hanyagolható el a védelmi képességek jelentős fejlesztése. Sir Tony Radakin admirális visszautasította a londoni kormány egyik miniszterének minapi kijelentését, amely szerint a brit hadsereg hat hónap alatt felmorzsolódna, ha Nagy-Britannia az ukrajnaihoz hasonló konfliktusba keveredne Oroszországgal.
A vezérkari főnök szerint elenyésző a lehetősége egy közvetlen brit–orosz összecsapásnak, de még annak is, hogy a Kreml a NATO-val akarna háborúzni. A tengernagy a londoni Royal United Services Institute (RUSI) kutatóközpontban mondott beszédében azt mondta: "Moszkva tisztában van azzal, hogy ha ránk támad, akkor a válasz elsöprő erejű lesz."
Drónokkal azonban lehetséges olyan nagy távolságú csapásokat végrehajtani, amelyek érzékeny veszteségeket okozhatnak bármelyik NATO-tagállamnak. Az ezek elleni védekezésben lehet a lézerfegyvereknek óriási szerepe.