Nyitókép: MTI/AP/David Zalubowski

Mark Zuckerberg már bánja, hogy engedett a Biden-kabinet nyomásának

Infostart
2024. augusztus 27. 11:04
A Facebook alapítója szerint többek között a Covidról és Hunter Bidenről szóló posztokat is töröltek a kormányzat nyomására.

Mark Zuckerberg a jövőben már erősebben lépne fel az amerikai kormányzat nyomása ellen, erről egy levélben tájékoztatta az amerikai képviselőház igazságügyi bizottságát a Facebook alapítója – írja a Politicót idézve a Telex. Zuckerberg sajnálja, hogy a Meta engedett a Biden-kormányzat nyomásának, és cenzúrázott bizonyos tartalmakat. A Meta vezérigazgatója szerint a túlzott moderálás helytelen volt, és hozzátette, a jövőben a függetlenség és semlegesség a célja.

„Nem volt helyes, hogy a kormány nyomást gyakorolt ránk, és sajnálom, hogy eddig nem kezeltük nyíltabban ezt a dolgot – írta Zuckerberg. – Úgy érzem, hogy

semmilyen színezetű kormány nyomására sem szabad kompromisszumot kötnünk a normáinkkal kapcsolatban. Készen állunk, hogy ez ellen a jövőben fellépjünk.”

Zuckerberg elmondta, hogy magas beosztású politikusok cenzúráztak bizonyos Covidról szóló, többek között humoros vagy szatirikus posztokat. Szerinte jobb lett volna, ha szókimondóbban lépett volna fel a Biden-kormányzat ilyen törekvései ellen a világjárvány idején.

A techmilliárdos azt is bánja, hogy cenzúrázták a New York Post által Hunter Bidenről a 2020-as választások előtt készített tartalmakat. Azért tették, mert az FBI még orosz dezinformációként hivatkozott a Hunter Bident érintő információkra. „Azóta kiderült, hogy nem orosz dezinformáció volt, és utólag visszatekintve nem kellett volna cenzúrázni” – írta Zuckerberg.

A bizottságban ülő republikánusok az X-en ünnepelték a levelet, és a szólásszabadság nagy győzelmének nevezték az elhangzottakat.

A Fehér Ház közleményt adott ki, amelyben védelmébe vette a kormányzat járványügyi tájékoztatását. „A járvány alatt ez a kormányzat felelősségteljesen intézkedett a közegészség és a közbiztonság védelméért – írják a közleményben. – Álláspontunk egyértelmű és következetes volt: a technológiai vállalatoknak és más magánszereplőknek figyelembe kell venniük az amerikai emberekre gyakorolt hatásukat” – olvasható.