Már ezrek gyűltek össze a Buckingham palotához vezető The Mall sugárút mindkét oldalán, hogy majd közvetlen közelről láthassák az új királyi párt.
A szertartást Justin Welby, Canterbury érseke vezeti majd. Az évszázados hagyományokat követve ő fogja királlyá koronázni III. Károlyt.
Közben London belvárosában, a Trafalgar téren monarchia ellenes tüntetők demonstráltak. A magukat Köztársaságiaknak nevező tiltakozók közül hat embert, köztünk a tüntetés szervezőjét, letartoztatta a rendőrség.
A YouGov legutóbbi közvélemény-kutatása szerint a britek 58%-a támogatja a monarchiát, 26%-uk pedig inkább választott államfőt szeretne. Mint arra a BBC is emlékeztet: az Egyesült Királyságban sok eltérő vélemény létezik arról, hogy szükségünk van-e még monarchiára.
A Guardian rovatvezetője, Polly Toynbee úgy gondolja, hogy a monarchiának el kellene tűnnie, hiszen az az öröklött gazdagság szimbóluma, ami egyre kevésbé elfogadható egy modern társadalomban.
Billy Bragg énekes viszont úgy gondolja, hogy meg kell őrizni a monarchiát, bár megszüntetné alkotmányos szerepét. A BBC által idézett nyilatkozatában reményét fejezi ki, hogy Nagyé-Britanniának egy napon lesz végre írott alkotmánya, a Buckingham-palotát pedig múzeummá alakítják át.
Jason Arday professzor ugyancsak megkérdőjelezte az emberek ragaszkodását a monarchiához. Szerinte, a mostani nehéz gazdasági helyzetben sokat segítene az embereknek, ha szétosztanák köztük a királyi család vagyonát.
Egy ismert publicista Charles Moore azonban nem ért egyet a királyi vagyon szétosztásáéval, bár elismeri, hogy annak azért lenne pozitív hatása. Viszont úgy érvel, hogy királyság megléte garanciát jelent Nagy-Britannia egységére.
Ezzel a véleménnyel ért egyet Juliet Samuel, a Times rovatvezetője is. A BBC által idézett újságíró úgy véli: a monarchia, ha lassan is, de változik.Szokásai, rituáléi pedig nagyban hozzájárulnak a brit szuverenitás és nemzeti öntudat erősítéséhez.