„Elég nagy egyetértés mutatkozott számos kérdésben” – értékelte a tanácskozást Bakondi György. A belbiztonsági tanácsadó a konferencián beszélt az információcsere védett rendszerének kialakításáról, az Interpol ez irányú felhatalmazásának bővítéséről és a nemzeti terrorizmusellenes koordinátorrendszer létrehozásáról. Utóbbi kialakításával olyan nemzeti megbízottakat neveznének ki, akik a rendőri és titkosszolgálati információk és tapasztalatok birtokában konkrét ügyekben működnének együtt. Bakondi György az ENSZ-tanácskozáson felhívta a figyelmet a tömeges illegális bevándorlás és a terrorizmus kapcsolatára is.
António Guterres ENSZ-főtitkár az álláspontok összefoglalásakor kiemelte a koordinátorrendszer létrehozását, a szervezet antiterrorista hivatalának feladatbővítését és az információcsere fontosságát. „Látható, hogy a konferencián elhangzottak azt hangsúlyozzák, hogy
a résztvevő nemzetek elkötelezettek a terrorizmus elleni fellépésben,
és keresik azokat a joggyakorlatokat és megoldási lehetőségeket – akár az Európai Unióban is látható együttműködési lehetőségeket – amelyek világméretekben is hatékonnyá tehetik a fellépést a terrorizmus visszaszorítására és a lakosság védelmére” – fogalmazott a miniszterelnök belbiztonsági tanácsadója.
Bakondi György szerint az Egyesült Államok, az ENSZ és az Európai Unió migrációkezelési gyakorlata „elfogadottnak tekinthető”. Mint mondta, a terrorista cselekmények tömegessé válása, az áldozatok nagy száma és a biztonságérzetének megingása miatt az utóbbi időben jelentősen elmozdult az uniós tagállamok álláspontja. A belbiztonsági szakértő szerint az ENSZ képes megtalálni a globális kihívásra adható hatékony válaszokat.