A támadón és a halálra szúrt rendőrön kívül két civil halt meg - pontosította a rendőrség a korábbi, összesen öt halottról szóló híreket. A sebesültek száma negyven.
A hatóság tudni véli, hogy ki volt a merénylő, de személyazonosságát egyelőre nem hozzák nyilvánosságra. Mark Rowley, a brit terrorelhárítás vezetője elmondta azt is, hogy azt feltételezik, iszlamista terrorcselekmény történt.
A rendőrség vizsgálja, hogy a támadón kívül, aki egyedül hajtotta végre tettét, mások segítették-e ebben, vagy részt vettek-e a tervezésben - mondta
Michael Fallon brit védelmi miniszter. Emellett felülvizsgálják a brit parlament épületére vonatkozó biztonsági előírásokat.
A sebesültek közül 29 embert ápolnak kórházban, és közülük hétnek válságos az állapota. Az áldozatok különböző állampolgárságúak.
Tudósítónktól
Terepjáróval és machetével gyilkolt a londoni merénylő - így történt a támadás.
Ünnepeltek a dzsihadisták a londoni merénylet hírére - üzenet Londonnak és elemzés a terrorakció után.
Rowley közölte, hogy az emberek megnyugtatása érdekében a következő napokban több fegyveres rendőr lesz az utcákon, az ügyön pedig rendőrök százai dolgoznak.
Felgöngyölítik a szálakat
A merényletet követően a brit rendőrség hat helyen hajtott végre rajtaütést és hét embert vett őrizetbe. A rajtaütéseket, házkutatásokat az észak-angliai Birminghamben és az ország más részein hajtották végre. Egy időre lezárták Birmingham több utcáját és megszálltak egy házat a Hagley Roadon. Sajtóhírek szerint a merénylő itt bérelte az autót, amivel a gyalogosok közé hajtott, egy helyi szerint pedig ott lakott a merénylő. Birmingham a nagy-britanniai iszlamisták egyik központja - minderről részletesebben itt olvashat.
A rendőrség nem tud arról, hogy a lakosságot újabb azonnali támadás fenyegetné.
Több gyerek is megsérült
A merénylő a brit parlament melletti Westminster-hídon először a gyalogosok közé hajtott, két embert megölve, majd járművével a parlament híres óratornya, a Big Ben mellett a híd korlátjának ütközött.
Ezután próbált bejutni a parlament épületébe, megölve a parlament kapuját őrző járőrosztag egy tagját. Rátámadt egy másik rendőrre is, ekkor azonban lelőtték.
A francia miniszterelnök szerda este bejelentette, hogy a sérültek között több francia iskolás gyermek is van.
A világ több országának vezetője mellett Orbán Viktor magyar miniszterelnök is kifejezte együttérzését az áldozatokkal és levelében hangsúlyozta elkötelezettségét a terror elleni küzdelemben.
A metrórobbantás óta a legsúlyosabb
A szerdai támadás a legsúlyosabb terrorcselekmény Londonban azóta, hogy 2005. július 7-én négy öngyilkos merénylő pokolgépeket robbantott három londoni metrószerelvényen és egy városi buszon, 52 ember megölve és több mint hétszázat súlyosan megsebesítve.
Nagy-Britanniában továbbra is a második legmagasabb készültségi fokozat van érvényben,
amely a hivatalos meghatározás szerint súlyos terrorfenyegetettséget jelent, és azt tükrözi, hogy a brit biztonsági szolgálatok megítélése szerint jelentős valószínűséggel lehet számítani terrortámadási kísérletre brit területen.
Ezt a készültségi fokozatot a brit kormány 2014 augusztusában léptette életbe, azzal az indokkal, hogy az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet tevékenysége közvetlen fenyegetést jelent Nagy-Britannia nemzetbiztonságára.
Az ötfokozatú brit készültségi rendszerben ennél már csak egy magasabb riasztási fokozat van, a kritikus, amelyet akkor rendelnek el, ha a brit kormány küszöbönálló merénylet terveiről kap konkrét értesüléseket.
Ezt a fokozatot sem a szerdai merénylet előtt, sem közvetlenül utána nem léptették életbe.