Május óta első ízben a botrányos beszólásairól és botrányos múltjáról ismert Donald Trump vezet a felmérésekben a szintén kínos kérdésekkel szembesített Hillary Clintonnal szemben.
Trump előnye mindössze 1 százalék. Az ABC News/Washington Post felmérése az országos átlag-preferenciákat tükrözi és nem ad teljesen valós képet arról, mi történik majd három kulcsfontosságú államban – Floridában, Ohióban és Észak-Karolinában - , ahol eldőlhet a választás kimenetele.
A nagy hír az, hogy a demokrata jelölt, Hillary Clinton rövid idő alatt 12%-kot vesztett népszerűségéből, de ettől függetlenül még megnyerheti a választást. Clintonnak továbbra is kárt okoz az „email-ügy”.
Az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda, az FBI múlt hétvégén közölte, hogy új emaileket találtak, amelyek Hillary Clinton privát szerveréről származtak. A botrány azért pattant ki, mert külügyminiszterként Clinton magáncíméről levelezett fontos államügyekben is, egyes kommentátorok szerint ezzel nemzetbiztonsági kockázatot okozva. Emellett sokak bizalma megrendült benne, mivel az emaileket csak vonakodva és részben hozta nyilvánosságra.
Rontotta a megítélését az is, hogy a CNN hírtelevízió által alkalmazott demokrata politikai szakértő kérdéseket szivárogtatott ki neki a választókkal való találkozók előtt – az illetővel a CNN felbontotta a szerződést.
Megkérdőjelezhető módon az FBI az elnökjelölt férje, Bill Clinton egykori elnök egyik 2001-es ügyéről is épp most adott ki adatokat. Clinton akkor – elnöksége utolsó napján - kegyelemben részesített egy adóelkerülő üzletembert. A Clinton-stáb azzal vádolja az FBI igazgatóját, hogy elfogult és befolyásolni akarja a választásokat és James Comey-t magasrangú demokraták arra is figyelmeztették: törvényt sérthetett azzal, ahogy az ügynökség az adatok kiadását időzítette.
A Clinton-kampány azzal vágott vissza, hogy az FBI-nak Trump állítólagos orosz kapcsolatairól is információt kellene szolgáltatnia. A Slate online magazin szerint: „informatikai tudósok egy csoportja többszöri kommunikációt fedezett fel Donald Trump szervezete és az orosz Alfa Bank között”. Az ügy furcsasága ugyanakkor az, hogy az Alfa Bank volt az, amely felfogadott egy amerikai biztonsági céget rendszere ellenőrzésére. Így hozzáférést adott moszkvai szervereihez, de a FireEye nevű biztonsági cég közölte: egyelőre nem bukkant ide-oda küldött emailek nyomaira.
Az egymás jellemét élesen támadó két jelölt a kampány utolsó napjaiban nagy turnéra indult, hogy a maguk oldalára próbálják állítani a fontos szövetségi államokat. Hillary Clinton stábja több új tévéhirdetéssel rukkolt elő. Az egyikben azt mondják: Trump megválasztása növelné az atomháború veszélyét, mert „hanyagul áll” a nukleáris fegyverek kérdéséhez.