A politikus kiemelte, hogy az Európai Unió eddig sem alkalmazta a kvótaelosztást.
"A velünk való viszonyban semmi nem fog változni. Az EU nincs abban a helyzetben, hogy egységes politikát alakítson ki, és úgy tűnik, minden egyes tagország a saját érdekeinek megfelelően jár el" - hangoztatta a miniszter.
"Ez jelenti a valódi problémát" - szögezte le.
Mint mondta: Szerbia is hasonlóképpen fog eljárni, védelmezni fogja saját területét, esetlegesen törvényi változásokra lehet számítani a migránsválság következményeinek kezelését megkönnyítendő.
"Amíg nem fogalmaznak meg egységes megoldást, minden ország saját magáért fog küzdeni" - tette hozzá Aleksandar Vulin.
A Vecernje Novosti című szerb napilap szerint amennyiben a nemek győznek a vasárnapi magyar népszavazáson, az azt is jelenthetné, hogy legalább hétezer migráns rekedhetne Szerbia területén hosszabb időre. A lapnak nyilatkozó Vladimir Cucic szerb menekültügyi főbiztos szerint egy érvényes népszavazással újabb szigorító intézkedéseket lehetne bevezetni a magyar-szerb határon.
Jelenleg naponta 30 migráns adhatja át menedékkérelmét a magyar hatóságoknak. Amennyiben valaki az állampolgárok akaratát népszavazáson szeretné kikérni, akkor "egyértelmű, hogy váltásra készül, és igazolást kér a leendő lépésekhez" - fogalmazott a főbiztos.
Vladimir Cucic közölte, hogy jelenleg körülbelül hétezer migráns tartózkodik Szerbiában, közülük már 4500-an iratkoztak fel a menedékkérelem-átadási várólistára.
Rados Djurovic, a menedékkérők védelmével foglalkozó központ vezetője szerint már 7-10 ezerre tehető a Szerbiában tartózkodó illegális bevándorlók száma, és szerinte ha idővel nem mehetnek tovább, akkor idegessé, türelmetlenné, dühössé válhatnak.
A szerb katonaság és rendőrség közös járőralakulatai tíz hét alatt 9300 illegális határátlépést akadályoztak meg, és 53 embercsempészt fogtak el, a megerősített határvédelem ellenére azonban továbbra is több tucat migráns érkezik naponta Szerbiába Macedónia és Bulgária felől.