Nyitókép: Pixabay

Kereskedői trükkök, amikor éppen visszavinné a karácsonyi ajándékot

Infostart
2023. december 27. 05:00
Megpróbálja ma visszavinni a 3 napja kapott ajándékot? Készüljön, a kereskedők olykor nagyon ötletesek, az elutasításban pedig többnyire nincs igazuk.

A karácsonykor kapott ajándék nem mindig kedves nekünk. Korábban már beszámoltunk róla, hogy valóban vissza lehet-e vinni a pocsék ajándékot vagy arról is írtunk, hogy mi a különbség a garancia és a jótállás között. Most azt nézzük meg a penzcentrum.hu segítségével, hogy milyen trükkökkel próbálkoznak a kereskedők.

„Készpénzt nem adunk vissza, de üzletünkben levásárolhatja” – Amikor egy termékről kiderül, hogy hibás, a vásárlónak nem kötelező levásárolnia az árát vagy másikat választani, hanem a pénzét is visszakérheti, ha szeretné.

„Reklamációt csak három napig fogadunk el” – A kereskedők gyakran adják azt a tájékoztatást, hogy az üzletben csak 3 (munka)napon belül fogadják a kifogásokat. Ezután már csakis a jótállási jegyen feltüntetett szervizhez vagy a gyártóhoz lehet fordulni minőségi kifogásokkal. Tudnunk kell, hogy vásárlóként jogunk van ott reklamálni, ahol vásároltunk, tehát az üzletben is jogunk van erre a szavatossági, jótállási idő teljes tartama alatt.

„Csere csak ha eredeti a csomagolás” – A minőségi kifogás intézése szabálytalan, ha a kereskedő a termék eredeti csomagolásához, illetve a doboz meglétéhez köti, ezt a jogszabályok szerint nem teheti meg.

„Jótállás csak számla/nyugta ellenében” – A jótállásból eredő jogok a jótállási jeggyel is érvényesíthetőek, a kereskedő nem követelheti meg a jótállási jegy és nyugta egyidejű felmutatását.

A Tudatos Vásárlók a következőket is ajánlják:

  • Őrizd meg a blokkot, számlát, e nélkül nagyon nehéz bizonyítani vásárlás helyét, idejét, az áru ellenértékét.
  • Vásárláskor, lehetőség szerint, alaposan vizsgáld meg és próbáld ki az árut! Ha a próbára nincs lehetőség, vásárlás után minél hamarabb tedd meg, még ha ajándékba szánod is a terméket.
  • Ha drága tartós fogyasztási cikket vásárolsz ajándékba, ne az utolsó pillanatban vedd meg, hogy az esetleges hibás terméket még időben ki tudd cserélni.
  • Ajándékba vásárolt termék számláját, jótállási jegyét is őrizd meg, és kínáld fel a megajándékozottnak, hogy probléma esetén eljársz az ügyben.