Több mint száz százalékkal nőtt az otthoni balesetek miatti bejelentések száma, de nem lennék meglepve, ha végül az összesítés alapján azt mondanánk, hogy megtriplázódott az otthoni balesetek száma – mondta az InfoRádiónak Németh Péter, a CLB biztosítási alkusz értékesítési és kommunikációs igazgatója.
Már eddig is riasztóan magas volt az otthoni balesetek száma, az összes balesetbiztosítási bejelentések több mint felét adták, kisebbségben van a sport-, a munkahelyi és egyéb helyen elszenvedett baleset.
"Ez a szám jelentősen meg fog változni, és a járvány végén az összes baleset 70, akár 80 százaléka is otthoni lesz"
– tette hozzá.
Megjelentek olyan balesetek, amelyek eddig nem voltak szokványosak, eddig ugyanis a háztartási balesetekből volt a legtöbb. A tipikus konyhai, fürdőszobai balesetek még mindig vezetnek, de az otthoni sportolás és munkavégzés is egyre gyakoribb baleseti ok.
Rengeteg olyan dolgot végeznek otthon az emberek, amit eddig nem szoktak: ilyen a sportolás, a barkácsolás – sokszor komolyabb felújítási munkáknak is nekiállnak az emberek, mivel szakembereket szerezni nehéz, vagy lehetetlen, ezért olyan feladatokba is belevágnak, amelyekhez nem értenek, vagy éppen egy videómegosztón próbálják megtanulni – tette hozzá Németh Péter.
Az otthoni baleset biztosítási káreseménynek számít, vagyis ezekre fizethet a biztosító. Az, hogy mennyit, az már attól függ, hogy milyen biztosításunk van. Az otthoni lakásbiztosítások nagy része automatikusan valamilyen, általában kisebb kategóriájú balesetbiztosítást tartalmaz, ezért ilyenkor fizet a biztosító – mondta Németh Péter. Szavai szerint meglepetést az okozhat, amikor kiderül, milyen keveset, hiszen a baleset által okozott kár sokszor sokkal nagyobb.
Elég csak arra gondolni, ha valaki elveszíti a munkaképességét rövid vagy középtávon. A gyógykezelés most még inkább a privátszférában érhető el.
"Ilyenkor vaskosabbak és húsba vágók ezek a károk, amelyeket a lakásbiztosításokba beépített automatikus balesetbiztosítások biztosan nem fedeznek" -–tette hozzá Németh Péter. Csak az járhat jól anyagilag, akinek vagy a lakásbiztosításhoz kötött magasabb kártérítést adó balesetbiztosítást, vagy van önálló balesetbiztosítása.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!