Az Eurostat előzetes becslése szerint a legrosszabb Bulgáriában, Görögországban, Romániában és Magyarországon volt a helyzet, míg arányaiban a legkevesebb nélkülöző Svédországban, Luxemburgban, Finnországban és Hollandiában volt - írja a Portfolio.
Az erős európai konjunktúrával párhuzamosan tavaly 33 millióra, az össznépesség 6,7%-ra csökkent a súlyos anyagi nélkülözésben élők EU-s állampolgárok száma. Ez 0,8 százalékpontos mérséklődést jelentett 2016-hoz képest.
Azokból az országokból, ahol már ismertek a 2017-es adatok, egyedül Dániában és Hollandiában nem csökkent a súlyosan nélkülözők aránya. A legnagyobb javulást Románia tudta felmutatni (-4,4 százalékpont), de Olaszországban (-2,9 százalékpont), Horvátországban (-2,2 százalékpont) és Bulgáriában (-1,9 százalékpont) is érdemben csökkent a szegénységben élők száma. Magyarországon 1,7 százalékponttal mérséklődött az arány.
Bár a szegényebb EU-s tagországok sokat tudtak javítani, Bulgária (30%), Görögörszág (21,1), Románia (19,4) és Magyarország (14,5) még mindig EU-s sereghajtó. A rangsor másik végén Svédország, Luxemburg, Finnország és Hollandia áll, ahol rendre 3 százalék alatti a súlyos nélkülözésben élők aránya.