Eladósorban van, és egyben értékesítenék a Tesco Europe-ot, azaz a kelet-közép-európai régiós társaságokat, legalábbis ha lenne rá vevő – ezt mondta egy, a londoni pénzügyi központban dolgozó ember a Magyar Időknek.
A neve elhallgatását kérő alkalmazott szerint a racionalizálás is ennek érdekében történt valamennyi érintett országban.
A lap írása szerint az említett bennfentes megerősítette azt is, hogy a budaörsi központ átalakítása az esetleges kivonulást előkészítő lépések egyike, ahogy a mérleg szerint is kimutatható készletszűkítés, az üzletek méretének csökkentése és a korábban több mint húszezer magyart jelentő dolgozói állomány alacsonyan tartott bérek miatti fokozatos leépítése is.
Az eladási szándékot erősítheti a brexit is - teszi hozzá az informátor. A lap megkeresésére a magyarországi Tesco leszögezte, hogy nincs tervben a budaörsi központ bezárása, de egyszerűsítések vannak, például az irodai működést illetően, emellett zajlanak áruház felújítások, részben alapterület szűkítéssel, de több már a töltőállomások mellett működő expresszüzlet, és fejlesztették az online bevásárló szolgáltatást is.
A sajtóosztály az InfoRádió megkeresésére szinte szóról-szóra ugyanazt közölte, mint az újsággal, hogy a Tesco cégcsoport átalakítását célzó portfólió-átvizsgálás befejeződött, ami elviekben azt jelentheti, hogy további komolyabb változtatások a vállalatnál nem várhatóak. A rövid közlemény második mondata pedig az, hogy Dave Lewis, a csoport vezérigazgatója még júniusban megerősítette, a multicég elkötelezett a közép-európai, ezen belül a magyar vállalat jövőbeni fejlesztése mellett.