Az elmúlt egy évben közel 3300-szor ellenőrizték a taxisokat a BKK ellenőrei. Eszerint a szigszalagos módszer a múlté, ám az esetek 70 százalékában (2400 esetben) így is találtak valamit.
Az elmúlt évben a BKK több mint százszor tárt fel olyan jogsértést a helyszíni ellenőrzéseken, ami igazoltan a viteldíjjal való visszaélésre utal.
Összesen kilenc BKK-s személyszállítási ellenőr végez helyszíni ellenőrzéseket, egy BKK-s pedig az akciókat szervezi, illetve a hatóságokkal tartja a kapcsolatot. Az elmúlt egy évben több mint négyszázszor volt közös ellenőrzés a hatóságokkal.
A BKK által szervezett akciókban 2017-ben a BRFK munkatársai, illetve az NFM ellenőrei engedély nélküli tevékenység miatt nyolcszor vetették le taxisok rendszámát, illetve vették el forgalmi engedélyüket a helyszínen.
Négyszer pedig egyéb bűncselekmény miatt állítottak elő taxisofőrt a BRFK munkatársai (például járművezetéstől eltiltás hatálya alatt álló vagy embercsempészet miatt körözött személyt).
Az Index azon kérdésére, hogy javult-e a taxis helyzet a ferihegyi reptéren, a BKK a következő választ adta: megítélésük szerint igen. 2017 tavaszától ugyanis a hatóságokkal együttműködve, új módszereket is bevetve folyamatosan fokozott ellenőrzéseket végeznek a repülőtéren és a környékén.
A BKK kérdésre elismerte, hogy működnek még a klasszikus „foglalt drosztok” is, ahonnan elüldözik a többi taxist. Ezek a taxiállomások elsősorban a turisták által látogatott helyeken és a pályaudvarok környékén találhatók. A folyamatosan fennálló problémával kapcsolatban a BKK annyit tudott tenni, hogy jelezte azt az érintett rendőrkapitányságoknak.
Közölték: ahogy például a FINA Budapest 2017 vizes világbajnokság rendezvényeire, úgy a Sziget Fesztiválra is ellenőrzési akciókkal készül – a hatóságokkal közösen – a BKK.