Nyitókép: Unsplash

Hétfőn nem kell bemenni dolgozni

Infostart
2026. június 28. 17:46
Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy a várhatóan tetőző hőség miatt hétfőtől a közszférában otthoni munkavégzést rendelnek el.

A kormányfő közösségi oldalán közzétett tájékoztatása szerint az intézkedés célja az extrém hőhullám okozta egészségügyi kockázatok csökkentése.

A kormány emellett arra buzdítja a versenyszféra munkáltatóit is, hogy – ahol a tevékenységi kör lehetővé teszi – szintén biztosítsák az otthoni munkavégzés lehetőségét munkavállalóik számára.

A miniszterelnök közleményében emellett javasolta a szabadtéri munkavégzés elhalasztását is a hőmérsékleti csúcsok idejére, figyelembe véve az extrém forróság jelentette fokozott.