Az új tízezer forintos bankjegy mintája látható egy tárlóban a korábbi bankjegy előtt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Milyen lesz a magyar készpénz? című sajtótájékoztatóján az MNB budapesti székházában 2014. szeptember 1-jén. A jegybank megújítja a bankjegysorozatot; először a tízezer forintos bankjegyek változnak, ezek szeptember 2-től ugyan már hivatalos fizetőeszköznek számítanak, de a gyakorlatban decembertől jelennek meg a forgalomban.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Újabb bankjegy tűnik el a mindennapi életünkből

Infostart
2019. december 30. 15:13
A régi tízezer forintosokkal kedden lehet utoljára fizetni, 2020-tól csak az új bankjegyek maradnak forgalomban.

A régi típusú tízezresek január 1-től a bank- és postafiókban három évig, a Magyar Nemzeti Bankban (MNB) húsz évig díjmentesen válthatók be azonos címletű fizetőeszközre. A jegybank december eleji összesítése szerint a régi bankjegyek túlnyomórészt már kiszorultak a forgalomból, a forgalom 95 százalékban a megújított tízezresek tették ki.

A régi tízezer forintosok kivonásával befejeződik a bankjegyek megújítási programja. Az MNB készpénzlogisztikai igazgatóságának korábbi közlése szerint az elmúlt 5 évben 900 millió megújított bankjegyet gyártottak le, és 350 millió régi bankjegyet vontak be. A többletkibocsátás költségét 4-5 milliárd forintra becsülték.