A legtöbb gyermekbaleset jellemzően a nyár elején beinduló táborozási szezonban történik, és leggyakrabban egy vagy pár napos kórházi kezeléssel járnak - ismertette Németh Péter az InfoRádiónak nyilatkozva.
"Ilyenkor van a legtöbb törés, ficam, illetve szintén gyakoriak a komolyabb ellátást igénylő rovarcsípések" – sorolta a szakember, megjegyezve, szerencsére a vízi balesetek kevésbé gyakoriak.
Bár a gyerekeknek alanyi jogon jár a tanulóbiztosítás, ez néhány ezer, komolyabb sérülés esetén pár tízezer forintot jelent, ezért a szakember mindenképp ajánlja a külön biztosítást is. Németh Péter szerint erre pedig nem úgy kell tekintetni, hogy mennyi pénzt kap a család, ha baleset éri a gyereket, hanem hogy mennyi pénzzel tudják segíteni a gyógyulását olyan plusz dolgokkal, amik nem képezik részét az alapellátásnak.
Egy normál balesetbiztosítás egy egyszerűbbnek mondható lábtörésnél is bőven ad akkora fedezetet, hogy például egy modernebb, könnyített gipszet kapjon a gyerek a szokásos "sztk-csizma" helyett,
egy komolyabb kórházi kezelés esetében pedig már több százezer forintot jelenthet,
magyarázta az igazgató.
Egy jól felépített balesetbiztosítási csomag 15-20 forint költséggel jár évente, amivel a szülők már egy olyan biztos hátteret tudnak megteremteni a gyermekük számára, amiből baj esetén könnyedén tudják finanszírozni a gyógyulással járó költségeket.