Az elmúlt 10 évben két fürdőt is felújítottak Európai Uniós forrásból. Az egyik a Szent Lukács Fürdő, a másik pedig a Rudas Gyógyfürdőnek egy kisebb része - mondta Czinege Szilvia, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. marketing igazgatója az InfoRádióban.
"A Lukács fürdőnél egy nagyon komoly, 1 milliárdos beruházást hajtottunk végre, a Rudas fürdőnek pedig a homlokzati felújítása történt meg. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy Budapest a fürdők fővárosa, nincs még egy olyan főváros a világon, ahol ennyi működő történelmi műemlékfürdő lenne. Viszont ezek a több 100 éves épületek folyamatos felújításra és szolgáltatás-fejlesztésre szorulnak" - mondta a szakember.
Hozzátette: minden fejlesztés meghozza az eredményt, hiszen a fürdők vendégforgalma folyamatosan nő - mind a Rudas, mind a Lukács Fürdő esetében akár 30-40%-os forgalomnövekedéssel lehet számolni.
Az idei év egyik legnagyobb fejlesztése a Csillaghelyi fürdő önerős beruházása.
"Egy teljesen új 6 szintes fürdőpalotát építünk, verseny- és tanmedencével, élményfürdővel, gyerekparadicsommal, különálló szauna világgal, csúszdarendszerrel - mondta Czinege Szilvia. A komplexum átadása a tervek szerint már a nyár folyamán megkezdődik.
A tavalyi évben a Palatinus Fürdő téliesítése történt meg, ennek nyomán már egész évben látogatható a fürdő. A cél az, hogy a vendégek ne csak nyári strandként gondoljanak a Palatinusra.
"Még idén elkezdődik a pesterzsébeti jódos sós-fürdő felújítása és ha minden jól megy, az átadása. Ez szintén egy nagyon komoly beruházás, ott is egy télen-nyáron nyitva tartó fürdőegység és strandkomplexum fog megnyílni" - mondta a BGYH marketing igazgatója, aki szerint a hosszú távú stratégia, miszerint minden évben lesz valamilyen fürdőfejlesztés és felújítás, töretlenül folytatódik.