Mi jöhet az elbukott bulinegyedes népszavazás után?

Infostart / InfoRádió - Szabó S. Gergő
2018. február 19. 19:46
Az Élhető Erzsébetváros csoport szerint azért lett sikertelen a bulinegyedben működő szórakozó helyek nyitva tartásának korlátozásáról szóló helyi népszavazás, mert az önkormányzat nem tájékoztatta megfelelően a lakosságot. A szórakozóhelyek képviselője szerint azonban a lakosság nagy része is úgy látja, hogy egy voksolás nem oldja meg a bulinegyed problémáit.

Érvénytelenül zárult a 7. kerületi bulinegyedben működő vendéglátó és szórakozó helyek nyitva tartásának korlátozásáról szóló helyi népszavazás, miután a szavazásra jogosultak alig 16 százaléka járult az urnákhoz, közülük 4572-en az éjféli zárórára voksoltak.

Az erzsébetvárosi önkormányzat jelezte: az eredménytől függetlenül olyan törvényalkotást kezdeményez, amely az ott lakók életkörülményeinek javulását, védelmét és biztonságát segíti elő. 

A referendumot kezdeményező Élhető Erzsébetváros csoport alapítója az InfoRádióban elmondta: a szervezet megvárja az önkormányzat reakcióját. Gerő Erzsébet szerint ugyanakkor azért lett sikertelen a voksolás, mert

az önkormányzat nem tájékoztatta megfelelően a lakosságot.

„Ha nem veszik figyelembe ennek a több mint 4500 embernek az igen szavazatát, akkor jogi útra tereljük ezt a lehetetlen állapotot” - jelentette ki.

A szórakozóhelyek nyitva tartásának korlátozása ellen kampányoló Élő Erzsébetvárosért Egyesület szerint azért lett érvénytelen a népszavazás, mert a lakosság nagy része is úgy látja, hogy

egy voksolás nem oldja meg a bulinegyed problémáit.

Molnár Bence szóvivő hozzátette: javaslataikról készek tárgyalni az önkormányzattal és a lakosságot képviselő civil szervezetekkel. Három hét alatt 50 ezernél többen írták alá petíciójukat annak érdekében, hogy Budapest maradjon világváros – közölte.