Ez az utolsó lehetőség a meddő szülőknek

InfoRádió
2018. január 7. 08:00
Nem szabad 5-10 évig várni, ha nem születik meg az áhított gyermek egy családban, hanem 1-2 év próbálkozás után a lombikbébi centrumokhoz kell fordulni – montda a Kaáli Intézet alapítója.

Kaáli Géza, az idén 25 éves Kaáli Intézet alapítója az InfoRádió Aréna című műsorában  elmondta, Magyarországon a vallásos gondolkodás eddig még nem okozott problémát a lombikbébi-programok megítélésében. Leszámítva a győri püspök tavaly augusztus 20-i „nagyon szerencsétlen kijelentését”, ami egy „hosszú, meddő” vitához vezetett – tette hozzá. 

Kaáli Géza idézte a Závecz Piac- és Társadalomkutató Intézet kutatását is: a megkérdezettek 98 százaléka egyetért a lombikbébi-programmal.

Kaáli azt mondta, hogy nagyon jól ismeri az Egyesült Államok és a nyugat-európai lombikprogram gyakorlatát: Gyakorlatilag Magyarország e tekintetben fölzárkózott a nyugati ellátáshoz. Mindenben ugyanazt csináljuk. (...) Ma Magyarországon, ha egy beteg besétál, akár finanszírozottan, akár magánúton, ugyanazt a kezelést kapja, mint Bécsben, Párizsban vagy New Yorkban.

Kaáli Géza szerint a meddőség egy olyan betegség, amely a biológiai halhatatlanságtól fosztja meg az áldozatait. A szakember azonban üzenni:

olyan meddőség nem létezik, amit 5-10 évig kell kezelni, 1-2 év próbálkozás után a lombikbébi centrumokhoz kell fordulni.

Fontos, hogy kézen fogva, empátiával, szeretettel vigyék keresztül a betegeket ezeken a kezeléseken – legyen az a lombikbébi-kezelés, vagy egyszerűbb hormonális kezelés, vagy inszemináció” – nyilatkozta Kaáli, aki szerint a meddőség a családokon keresztül egy egész országot is súlyt, a demográfiai problémához pedig minden egyes gyermek megszületése a megoldás.

És ha mi jól végezzük a munkákat, az élve születések 6-8, esetleg 9 százaléka orvosi segítséggel fog megtörténni” 

– tette hozzá. 


KAPCSOLÓDÓ HANG:
A lombikprogram az utolsó lehetőség a meddő szülőknek
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást