Ezekről volt szó napirend előtt a Parlamentben

Infostart
2017. december 12. 10:04
A szegénység, a korrupció és a kárpátaljai magyarság oktatása is szóba került az Országgyűlés napirend előtti felszólalásai között.

Bangóné Borbély Ildikó (MSZP) a KSH háztartások helyzetéről készített legutóbbi tanulmányára hivatkozva állította: nem szűnt meg Magyarországon a szegénység, tavaly 2,6 millió embert érintett valamilyen dimenziója. Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára azonban úgy látta, hogy Európában kevés olyan ország található, amelyben néhány év alatt olyan mértékben nőtt volna a minimálbér, mint Magyarországon.

A KDNP-s Firtl Mátyás az 1921. december 14-én kezdett soproni népszavazásra emlékeztette képviselőtársait, amelyen a város lakossága arról döntött, hogy a település továbbra is tartozzon Magyarországhoz. Vargha Tamás, a Honvédelmi minisztérium államtitkára maga is úgy látta, hogy a referendummal Sopron, mint a leghűségesebb város, példamutatóan helytállt.

Hadházy Ákos, az LMP képviselője arra a listára emlékeztette képviselőtársait, amelyet az általuk korruptnak tartott kormánypárti politikusokról hoztak nyilvánosságra nemrég, a felelősségre vonás szándékával. Kontrát Károly, a Belügyminisztérium államtitkára közös érdeknek nevezte a korrupció elleni küzdelmet, és az új közbeszerzési törvénnyel, az áfa-szabályozással, illetve egyéb, a korrupció elleni intézkedésekkel érvelt.

Németh Zsolt, a külügyi bizottság fideszes elnöke az ukrán oktatási törvénnyel kapcsolatos velencei bizottsági állásfoglalást rendkívül fontosnak és újszerűnek nevezte, amely új fejezetet kezdhet, mindezt a politikus diplomáciai győzelemnek tekintette. Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára büszkén jelentette ki, hogy a tárcának sikerült megvédenie a kárpátaljai magyarság jogait a kijevi törvényhozással szemben.

Volner János, a Jobbik frakcióvezetője a demokrácia felszámolása érdekében tett újabb kormánypárti lépésként “kommunista tempó”-ként értelmezte, hogy az Állami Számvevőszék tiltott támogatás okán összesen több mint 660 millió forintot követelhet pártjától. Völner Pál, az Igazságügyi tárca államtitkára példátlannak nevezte, hogy a Jobbik a hétfői ülésen megfenyegette az Állami Számvevőszéket és úgy látta, hogy ha a tavaszi plakátkampányukra adott kedvezményeket részletesen górcső alá venné a szervezet, súlyosabb büntetésre számíthatnának.