Előítéletektől szenvednek a nevelőszülők mellett felnőtt fiatalok

Infostart
2017. november 27. 18:28
Jól érzik magukat és megállják a helyüket az életben azok a fiatalok, akik nevelőszülőknél nevelkedtek, mert valamilyen ok miatt saját családjukból kiemelték a szakemberek. A rendszernek azonban vannak hiányosságai, amelyre az SOS Gyermekfalu kutatása is rámutatott.

A tanulmány minőségileg kívánta megismerni a fiatalok sorsát – hangsúlyozta az InfoRádiónak Szilvási Léna, az szervezet gyermekvédelmi programigazgatója. A kutatásra tíz – több éve önállóan élő és boldoguló – önkéntes jelentkezett, akik elmesélték az eddigi életútjukat, az SOS Gyermekfaluval kapcsolatos élményeiket, valamint azt, hogy hogyan boldogulnak az életben. Azokat a személyeket is megkérdezték, akiket ők az életükben legfontosabb személyként jelöltek meg.

A felmérésből kiderült, hogy vannak, akiknek fontos alapot jelentett a szervezet által nyújtott segítség, és az integrálásra jelentkező fiatalok élete jól alakult, és jól tudják használni a megszerzett tapasztalatokat. Bár azt is tudni kell, hogy általában azok jelentkeznek az ilyen beszélgetésre, akik elégedettek a jelenlegi helyzetükkel – tette hozzá Szilvási Léna.

A váltásokat és új helyzeteket nehezen élik meg a gyermekek, ilyen lehet a nevelőszülő- vagy helyszínváltás. Olykor hónapokat vesz igénybe, míg hozzászoknak az új életkörülményekhez – hangsúlyozta a szakértő. Mivel a fiatalok véleményét tartják a legfontosabbnak, ezért minél több hasonló kutatást, beszélgetést szeretnének szervezni a jövőben, hogy megtudják, mi az, amin változtatni kell. Arra ösztönzik a beszélgetésre jelentkezőket, hogy bátran és őszintén mondják el véleményüket. Sokan elmesélik, hogy a társadalom gyakran előítéletesen viszonyul hozzájuk, és olyan atrocitások érik őket, melyekkel mások nem találkoznak.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Helytállnak a nevelőszülők mellett felnőtt fiatalok, de a társadalom előítéletes velük szemben
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást