Általában egy éven belül befejeződnek a Kúria elé kerülő ügyek - mondta az elmúlt félévet értékelve a testület elnöke. Darák Péter arról is szólt, hogy a büntető szakágban átlagosan hat hónapon belül ítélet születik.
A legtöbb ügy, 1786 a polgári kollégiumhoz érkezett,
a második helyen a büntetőkollégium áll 927 új üggyel, de jelentős a közigazgatási és munkaügyi szakághoz érkező ügyek száma is, 927 ilyen érkezett januártól június közepéig a Kúriához.
A Kúria elnöke az InfoRádiónak arról is beszélt, hogy úgy tűnik, a joggyakorlat-elemzés kezdi végső formáját ölteni, mert megtalálták az előnyeit, amelyek szabadabban biztosítják az intézmény számára az információkat bizonyos jogterületeken, így már nemcsak a felülvizsgálati ügyekből tájékozódhatnak.
A joggyakorlat-elemző csoportokat vezetők pozitívan élik meg, hogy kötetlen módon tudnak az alsó fokú bírókkal beszélni ezekről a kérdésekről – tette hozzá.
A hamarosan életbe lépő új büntetőeljárási törvénnyel kapcsolatban Darák Péter azt mondta: az alsó fokú büntetőbírók felkészítése a legfontosabb, és ebben az Országos Bírói Hivatalé lesz a főszerep. Munkacsoportokat állítottak fel tananyag írására, a képzés megszervezésére és értelmezési kérdések felvetésére is.
A Kúria elnöke arról is beszélt, hogy nincs hatásköre, amely lehetővé tenné, hogy vizsgálatot indítson azért, mert több mint száz bíró, igazságügyi dolgozó kapott úgynevezett érzékenyítő képzést civil szervezetektől. A Kúria csak előadókat küld a képzésekre, a tematikát, az előadók személyét az OBH határozza meg.
A Kúria elnökével, Darák Péterrel készült interjút teljes egészében csütörtökön este nyolc órától kezdődő Paragrafus című magazinban hallgathatják meg.