Hangody László elmondta, térdprotézis akkor szükséges, amikor a térdízület már nagyon károsodott.
„Teljesen elpusztultak a porcfelszínek, az ízületi belhártyán és a tokon is olyan elváltozások láthatók, amelyek már regeneratív, biológiai eljárásokkal nem gyógyíthatóak.
Olyan betegeknél is előrehaladott lehet az ízületi károsodás, akik fiatalok, aktívak és továbbra is sportolni akarnak, az ő esetükben különösen kedvező, ha - ahogy a csípőnél is - ragasztó nélkül ültethető be a protézis – hangsúlyozta a Semmelweis Egyetem traumatológiai tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára.
„Ennek az az előnye, hogy a protézis esetleges elhasználódása esetén, ami 10-15-20 év is lehet, a csere egyszerűbb. Már a beavatkozás is hozhat előnyöket:
rövidebb a műtét, kevesebb fertőzéses szövődménnyel, hegesedéssel jár.”
Az Uzsoki Kórház osztályvezető főorvosa jelezte, 134 ilyen, ragasztó nélküli térdprotézises műtét értékelése már megtörtént. Ez a térdprotézis azoknak a betegeknek való, akiknek a csontállománya jó minőségű – tette hozzá Hangody László.
„Ahol a csontbenövés segítségével a protézis biztonságosan rögzíthető.
Minél jobb a csontállomány, annál biztonságosabb a csontbenövés.”
Ez a fiatalabb korosztály és azok a középkorú, illetve idősebb betegek azon része, akik rendszeres fizikai aktivitáshoz szoktak – tette hozzá a traumatológus főorvos.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!