Ezek a jogosultságok kerülnek vissza az iskolákhoz

Infostart
2016. július 22. 13:13
Érdekeltségi szabályzatot dolgoznak ki az iskolák vagyongazdálkodására - ez is része lesz a bővülő intézményi gazdálkodásnak - mondta a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Az új fenntartói modell januártól működik.

A fenntartó érdekeltségi szabályzatot dolgoz ki az iskolák vagyongazdálkodására, ebben szabnák meg azt, hogy mennyi pénz maradjon helyben, ha üzleti tevékenységet is folytat az iskola, például kiadja a tornatermét – mondta Pölöskei Gáborné, az intézményfenntartó elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

„A kerekasztalnál van egy fenntartói munkacsoport, és ott elég részletesen végigbeszéltük ezeket. Ők 50 százalékot szeretnének, én egy kicsit kevesebbet. Régebben az önkormányzatoknál általában olyan 25-30 százalék volt egy ilyen. Azt gondolom, hogy valahol megegyezünk. Azt szeretném kérni, hogy ami az iskolában marad, az a fejlesztésre fordítódjon” - mondta a vagyongazdálkodással kapcsolatban Pölöskei Gáborné.

Az iskolaigazgatók kiválasztása az új struktúrában továbbra is az oktatási államtitkár feladata lesz az önkormányzat és a nevelőtestület véleményezése után – tette hozzá az elnök, aki beszélt a pedagógusok munkáltatásához kapcsolódó jogkörökről is.

„A kinevezés és a felmentés a tankerületi központ vezetőjénél lesz, a közben lévő jogosultságok pedig az iskolába kerülnek. Hogy ez elég-e vagy sem - azt gondolom, hogy elég. Miért nem akartunk ebből engedni? Azért, mert akkor nagyon csak az iskolában maradna bent az adott rendszer irányítása. A KLIK-et nagyon sok kritika érte, de azért azt látni kell, hogy nagyon sok területen a KLIK-kel oldódott meg a szakos ellátás” - mondta az intézményfenntartó elnöke.

Pölöskei Gáborné azt mondta, azt ugyanakkor az iskolaigazgatók fogják eldöntetni, hogy kik azok a pedagógusok, akikkel együtt akarnak dolgozni.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Ezek a jogosultságok kerülnek vissza az iskolákhoz
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást