eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
A Facebookot is fenyegeti a migráció

A Facebookot is fenyegeti a migráció

Tömegesen hagyják el a Facebookot a fiatalok, miközben helyüket az 55 év felettiek veszik át. Ez derült ki egy új felmérésből, amely szerint a közösségi média korábbi nagyágyújának számító platform alaposan vesztett a népszerűségéből, legalábbis a technológiai újításokat gyorsabban adoptáló fiatalok körében.

Újabb migrációs hullám rázza meg a fejlett nyugatot. Nem, ezúttal nem fizikai be- és kivándorlásról van szó, hanem a közösségi médiában folyó átalakulásról. Egy felmérés szerint a Facebookot egyre inkább az 55 év feletti korosztály foglalja el, míg a tinik és a fiatalok egyre nagyobb számban menekülnek át a Snapchat és az Instagram platformokra.

Az eMarketer nevű kutatócég tanulmánya szerint tavaly közel 3 millió 25 év alatti felhasználót vesztett el a Facebook, nagy részüket a jóval agresszívebben a fiatalokat megcélzó Snapchat szipkázta el. Mindez jó hír a valamiért egy sárga szellemet a logójának választó csevegőplatformnak, amely tavaly még nehezen tudott új felhasználókat toborozni.

Közben a Facebook hiába kapálózott, és másolta le szemtelenül az Instagramnak a Snapchattől kopírozott egyik újítását, a Sztorikat, az elvándorlás már megállíthatatlan. A felmérésből kiderül, hogy tinik egy jelentős része törölte magát Mark Zuckerberg platformjáról. Mindezek nyomán az angol nyelvű sajtóban már olyan cikkek jelennek meg, amelyek szerint „a Facebook az öregek közösségi oldala” vagy hogy „ősigazság, hogy amit az öregek szeretnek, az nem menő”. A Gizmodo technológiai híroldal szerint például teljességgel előfordulhat, hogy a fiatalok Facebook-hátraarca épp amiatt történik, mert több rajta az idősebb felhasználó.

Mindeközben az „érettebb” felhasználók számára szinte teljességgel érthetetlen az önmegsemmisítő üzenetekre épülő Snapchat logikája – ami azonban elősegíti azt, hogy ne vegyüljenek be az életkor-gettóban élő tinik közé.

Komolyra fordítva a szót, a Gizmodo megjegyzi, hogy a fiatalság nagy érték az online-gazdaságban. Eljutottunk odáig, hogy a 14 éves Facebook minden évben – az öregkori halandóság miatt – elveszíti felhasználói egy bizonyos százalékát. Az első nyolc évben például 30 millióan távoztak így. Most, hogy már többmilliárdos a felhasználók tábora, még jobban felgyorsul a folyamat. A Snapchat fiatal fogyasztói rétege viszont aranybányának tűnik a hirdetők számára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×