A nemzetközi piacok Clinton-győzelemre számítanak az amerikai elnökválasztáson. Elemzők szerint ugyanakkor előfordulhat, hogy a szoros eredmény miatt elhúzódik a győztes megnevezése.
És persze lehetőség az is, hogy miként a júniusi Brexit-voks idején, a pénzvilág most sem látja előre a kimenetelt. A britek sokkoló eredménnyel zárult szavazása után a Standard&Poor's 500-as index 5 százalékot vesztett értékéből, mielőtt visszatért volna a korábbi szintre.
A Hillary Clinton és Donald Trump közötti szoros verseny miatt a hét elején az S&P 500 kilenc napon át veszített értékéből, amire 1980 óta nem volt példa. Hétfőn viszont jelentős emelkedéssel indította a napot, miután kiderült, hogy az FBI nem szorgalmaz vádemelést Hillary Clinton ellen.
Jól teljesített a mexikói peso is, amelynek árfolyamát befolyásolja Donald Trump törekvése, hogy felszámolja az ország és Amerika közötti szabadkereskedelmi megállapodást. A mexikói valuta több mint két százalékkal erősödött.
A nagy bankok közül a JPMorgannél azt jósolják, hogy a Clinton-győzelem az index 3 százalékos emelkedését hozhatja, és hasonló módon reagálhatnak az európai és feltörekvő piaci papírok is. A banknál azt mondták: valószínűbb Clinton győzelme, mint Trumpé.
A New York-i szenátor sikerére számít a Goldman Sachs befektetési bank is, igaz, hozzátéve, hogy a szenátusi választásokon patthelyzet alakulhat ki a két nagy párt között.
A Barclays egyenesen 11-13 százalékos zuhanást jósol a fő amerikai tőzsdeindexnek egy Trump-győzelem esetére, de Clinton megválasztása 2-3 százalékkal megnövelné az index értékét.
A Citibank elemzője viszont úgy vélte: függetlenül attól, ki nyer, jól fognak teljesíteni az energia- és pénzügyi cégek papírjai és a technológiai részvények. A Trump-siker feljebb tornászná a nyersanyag- és ingatlanpiaci papírok árfolyamait.
„A legrosszabb kimenetel az, ha nincs eredmény kedden” – mondta a BMO Capital Markets nevű cég vezető befektetési tanácsadója.