A többség azt várja, hogy az unió jobban szóljon bele a pénzügyekbe

Infostart
2011. október 30. 18:32
A francia elnök országosan közvetített tévényilatkozatában nagy elismeréssel méltatta a német kancellár fellépését az euró körüli válság megoldásában. A brüsszeli csúcson hozott döntéseket Berlinben még az ellenzék is helyeselte, de a lakosság körében egyre nagyobb a bizalmatlanság a tervbe vett intézkedések sikerét illetően.

A második német tévécsatorna közvélemény-kutatást végzett a médiában mérföldkőnek nevezett brüsszeli csúcskonferencia határozatairól és kiderült, hogy a németek alig negyede bízik a döntések sikerében.

A görög kölcsönök visszafizetésének 50 százalékos elengedését a lakosság több mint a fele helyteleníti, és ebben a kérdésben állhatatosság mutatkozik a válaszadók körében, mert a két héttel korábban készült felmérés is ugyanilyen elutasítást tükrözött.

Míg azonban a hónap elején a megkérdezettek többsége már nem bízott Angela Merkel eredményes fellépésében, most, a brüsszeli csúcs után már 51 százalékra emelkedett a kancellár erőfeszítéseit elismerők száma.

A válság miatt szinte magától értetődően jelentősen emelkedett a politikai fejlemények iránt érdeklődők aránya és egyre többen latolgatják a kivezető út lehetőségeit.

Ezzel kapcsolatban a tévécsatorna közvélemény-kutatása megállapította, hogy a németek 62 százaléka helyeselné, ha az Európai Unió a jövőben az eddiginél nagyobb beleszólási jogot kapna az egyes tagállamok pénzügyeinek intézésébe.

Némi meglepetést keltett, hogy a felmérés szerint javult ugyan Angela Merkel általános megítélése, ami közvetve hozzájárult a koalíció élén álló két kereszténypárt támogatottságának emelkedéséhez, de a politikusok népszerűségi listáján mégis két ellenzéki vezető megelőzi öt: a sort Peer Steinbrück volt pénzügyminiszter nyitja, és őt az ugyancsak szociáldemokrata Frank Walter Steinmeier, az előző kormány külügyminisztere követi.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást