A tandíjemelés ellen néhány héten belül ez volt a negyedik tömeges diáktüntetés. A parlamentet - amelynek falai között a képviselők mindössze huszonegy szavazatos többséggel, de elfogadták a tandíjemelésről szóló törvényjavaslatot - sikerült megvédenie a rendőrkordonnak, viszont a legdühösebb fiatalok törtek, zúztak, néhányan pedig megtámadták a színházi előadásra érkező trónörökös-pár gépkocsiját. A hatalmas veterán Rolls Royce egyik ablakát berepesztették és az autót fehér festékkel öntötték le. Károly hercegnek és Kamilla hercegnőnek nem esett bántódása.
A dulakodásban tizenkét rendőr és negyvenhárom tüntető megsebesült, huszonkét személyt vettek őrizetbe. Lovas rendőrök is részt vettek a tömegoszlatásban, de kardlapozás Angliában nincs.
Néhány tüntető vasrudakkal betörte a közeli pénzügyminisztérium és a legfelső bíróság több ablakát, mások felgyújtották a Trafalgar téren álló hatalmas karácsonyfát, és kirakatokat zúztak be az Oxford Streeten.
Az új törvény az egyetemek fenntartásának finanszírozását segíti elő, lehetővé teszi, hogy fokozatosan emeljék a tandíj felső határát, míg azok a fiatalok, akik ezt nem tudják megfizetni, ösztöndíjra pályázhatnak.
A brit kormánykoalíció kisebbik partnere, a Liberális Demokrata Párt a választási kampányban még ellenezte a tandíj emelését, de most képviselőinek közel a fele igennel szavazott - vagy a koalíció fennmaradása érdekében, vagy azért, mert belátja az új tandíjrendszer ésszerűségét.
David Cameron miniszterelnök abban reménykedik, hogy idővel a diákság megérti, miért van szükség a diploma megszerzése és a munkába lépés után visszafizetendő tandíj emelésére. A békés tüntetést a kormányfő nem ellenezte, a tiltakozás elfajulását, a rombolást és Károly herceg gépkocsijának a megtámadását azonban elítélte.