A Scotland Yardnak van különlegesen kiképzett, fegyveres egysége, a CO19. Ennek a rendőregységnek a tagjai fel tudják venni a küzdelmet néhány elszánt terroristával. De ha nagyobb csoport próbál elkövetni terrorcselekményt, akkor a hadsereg SAS őrezredének a katonáit kell bevetni ellenük.
Az elit őrezred Afganisztánban is harcol, különleges feladatokat lát el, és ritka, hogy tagjait hazai feladatok végzésére rendelik ki. Most azonban erősnek tűnik a fenyegetettség, és a brit elhárításnak eltökélt szándéka mindenfajta terrorakció megelőzése.
Az SAS utoljára 1980 áprilisában került a figyelem központjába, amikor iráni arab szeparatisták egy csoportja elfoglalta Irán londoni nagykövetségének épületét, és túszul ejtett tizenkilenc ott-tartózkodót, plusz a bejáratnál posztoló rendőrt. A túszejtőket napokon át puhították, szabad elvonulást is felajánlottak nekik, de nem tágítottak. A hatodik napon megölték az iráni sajtóattasét és a holttestét kidobták az utcára. Ekkor Margaret Thatcher miniszterelnök elhatározta, hogy ideje bevetni az SAS terrorelhárító specialistáit. A televízió élőben közvetítette az akciót, a fekete maszkos fegyveresek rohamát az erkélyeken át, ami után a hat fanatikus iráni közül csak egy maradt élve, de minden túsz kiszabadult.
Az SAS őrezrednek tehát igen nagy a tekintélye. Most a Minimi félautomata gyorstüzelő gépkarabéllyal, gázpisztollyal és bénítógáz-gránátokkal felfegyverzett katonák a bevásárlóközpontok karácsony előtti tömegébe vegyülve tűntek fel. Tisztában vannak azzal, hogy a sikeres terrorvédelem egyik alapfeltétele a gyors reagálás. Erre vannak kiképezve, de pontosan tudják, mi a különbség a vaklárma és a valóban jelentkező veszély között.
Egyesek szerint jelenlétük rontja a karácsonyi hangulatot. De ha netán sikeres terrorakció zajlana le valahol, annál jobban semmi sem tenné tönkre Angliában az idei karácsonyt.