A britek csaknem fele hisz az idegenekben

Infostart
2010. november 30. 19:40
A fennállása 350. évfordulóját ünneplő brit Tudományos Akadémia, a Royal Society tudóscsoportja tizenkét pontból álló előrejelzést dolgozott ki arról, hogy melyek a XXI. század legnagyobb kutatási kihívásai. Elsőnek említik a Földön kívüli élet felkutatásának feladatát.

A hírt kommentálva a The Daily Telegraph tudományos rovatában Tom Chivers rámutat, hogy tere mindenesetre van e kutatásnak, hiszen a Tejútrendszerben százmilliárd égitest van, és a világűrben százmilliárd csillagrendszer, azaz galaxis létezik.

A csillagászok immár mintegy ötszáz bolygóról tudnak, és megállapították, hogy víz van a Marson, valamint a Jupiter és a Szaturnusz egy-egy holdján, az Európán és az Enceladuson. Talán ezeken lehet először élet után kutatni. Persze az sem kizárt, hogy valamelyik más bolygón esetleg nem kell víz az élethez.

Jön-e valamikor életjel a világűrből? Tegyük fel, hogy jön. Akarunk-e találkozni űrlényekkel? Nem feltétlenül. Nem biztos, hogy ez veszélytelen lenne számunkra. Martin Dominik, a skóciai St Andrews Egyetem professzora és John Zarnecki akadémikus megjegyzi, hogy még az idegen mikrobák megjelenése is veszélyt rejthet magában.

De a földön kívüli élet jelei után kutatni kell, mert ezzel deríthetjük fel, hogy honnan jöttünk, s talán azt is, hogy mi lesz a sorsunk. A britek 44 százaléka hisz abban, hogy hozzánk hasonló értelmes lények léteznek valamelyik bolygón. Úgy látszik, a hollywoodi stúdiók nem hiába készítik a tudományos-fantasztikus filmeket.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást