Mind az erdők, mind a posta privatizálásának terve ellenkezést váltott ki Nagy-Britanniában. A környezetvédők attól tartanak, hogy az erdőket megvásárló magánvállalkozók nemcsak fakitermeléssel fognak foglalkozni, hanem - amennyiben ezt jövedelmezőbbnek látják - tönkreteszik vagy éppenséggel irtani kezdik az erdőségeket, hogy üdülőtelepeket létesítsenek, golfpályákat építsenek.
Arról is szó van, hogy a jelenleg veszteségesen működő és állami szubvencióra szoruló brit királyi postaszolgálat központi irányítószervét is privatizálnák, az állam csak a postahivatalokat tartaná meg köztulajdonban.
A brit posta az utóbbi években mindent megpróbált, hogy működését nyereségessé tegye. Kis postahivatalok százait szüntette meg, olyanokat is, amelyek egy-egy vidéki fűszerüzletben vagy trafikban működtek. A nagyarányú elbocsátások mellett műszaki fejlesztésekbe kezdtek - például a küldemények szortírozását teljesen gépesítették -, amelyek még több munkaerő leépítését tették lehetővé. A napi kétszeri kézbesítés már rég megszűnt.
Most a főposta privatizálásának a terve vetődött fel, ami öt év alatt ötezer alkalmazott elbocsátását foglalná magába. Emiatt hétfőn arról döntött a postás szakszervezet, hogy november elején megszavaztatja 8.500 tagját arról, hogy a postások lépjenek-e harminc éve először tiltakozó sztrájkba.