Spanyolul licitálják túl egymást az amerikai politikusok

Infostart
2010. október 21. 19:38
Egyre fontosabb szerephez jut az amerikai választási kampányban a spanyol nyelvű média, és ezt már a jelöltek sem hagyhatják figyelmen kívül. Mindez a latinó szavazók egyre növekvő befolyását jelzi az amerikai politikai életben. A spanyol nyelvű csatornák jelöltek közötti vitákat támogatnak, közvetítenek, és tudósításaikat egyre többször idézi az angol nyelvű média.

A spanyol ajkúak, avagy a latinók az Egyesült Államok leggyorsabban növekvő etnikai kisebbségét alkotják, a nekik sugárzó médiacégek pedig kezdenek komoly tényezővé válni az országos politikában is.

Loretta Sanchez kaliforniai demokrata képviselő egy vasárnap reggeli spanyol talk-showt választott ki ahhoz, hogy élesen bírálja republikánus kihívóját. Nemcsak a spanyol ajkú nézők figyeltek fel a megjegyzéseire, amely kikerült a YouTube videomegosztó oldalra, hanem lecsapott rá a republikánus párt is.

Kaliforniában - amely, ha önálló lenne, a világ egyik legnagyobb gazdasági hatalma lehetne - Meg Whitman kormányzójelölt a latinó szavazókat célozta meg, amikor spanyol fordítással került adásba televíziós vitája demokrata ellenfelével. A műsort az Univision spanyol nyelvű hírcsatorna támogatta. Vigyáznia kellett volna, mert szembesítették a ténnyel, hogy házvezetője illegálisan tartózkodik az Egyesült Államokban. A klip viharos gyorsasággal kezdett terjedni az interneten az angol nyelvű szavazók között is.

Az AP megjegyzi, hogy még a virulensen bevándorlás ellenes politikusok is úgy érzik, kell nekik a latinó szavazat, és ezért a spanyol ajkú médiában is kampányolnak. A latinók az amerikai bejegyzett választók kilenc százalékát teszik ki, és azokat, akik lakhatási engedéllyel, vagy állampolgársággal rendelkeznek, nemcsak a bevándorlás témája izgatja.

Floridában két kormányzójelöltségre pályázó republikánus politikus például az előbb említett Univision csatornán tartotta első televíziós vitáját, és a spanyol ajkú nézők előtt próbált egymásra licitálni abban, ki lépne fel keményebben az illegális bevándorlókkal - értsd a Mexikóból és más latin-amerikai országokból érkezőkkel szemben.

Az Univision mellett a rivális Telemundo is megnövelte politikai műsorai arányát. A spanyol ajkú média azért is befolyásos a latinó szavazók körében, mert az angol nyelvű tévécsatornák jobbára figyelmen kívül hagyják életüket, kivéve, ha bűncselekményekről vagy a bevándorlásról tudósítanak.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást